Warszawa: Marsz Świętości Życia

/Warszawa: Marsz Świętości Życia

Warszawa: Marsz Świętości Życia

2 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się XII Marsz Świętości Życia w obronie i promocji rodziny. Manifestacja będzie okazją do publicznego opowiedzenia się po stronie życia, a także wyrażenia radości z istnienia, rodziny i dzieci.

 

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r.

 

Organizatorzy Marszu informują, iż składa się on z dwóch części. Diecezja Warszawsko-Praska rozpoczyna Mszą Świętą w Bazylice katedralnej Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła. Archidiecezja Warszawska rozpoczyna Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Po Mszach Świętych obie części Marszu łączą się na Placu Zamkowym, gdzie będzie trwał Happening Pro life. Następnie Marsz wyrusza w Kierunku Bazyliki Świętego Krzyża. Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 11.00.

 

Marsz z okazji Dnia Świętości Życia w Warszawie po raz pierwszy odbył się 25 marca 2006 r. z inicjatywy Lidii Klempis z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia przy współpracy Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej. Początkowo inicjatywa nosiła nazwę Marsz Światło dla Życia. W godzinach wieczornych uczestnicy idąc nieśli świece i pochodnie. Poczynając od 2012 roku Marsz odbywa się w niedzielę, za dnia. Od tego roku również Marszowi towarzyszy kilkudniowy cykl przedsięwzięć pro-life pt. „Tydzień dla Życia”.

 

Czytaj więcej: marszprolife.pl

By | 2017-03-08T16:06:11+01:00 środa, 08 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook