Małżeństwo – siła nie do zastąpienia?

by

W dniach 7-9 października br. w Świdnicy odbył się 6. Ogólnopolski Kongres Małżeństw. „Wykłady poruszają umysł, pobudzają pragnienia, ale dopiero świadectwo rozpala emocje. Jeśli chciałoby się wskazać na najmocniejsze momenty ogólnopolskiej małżeńskiej randki w Świdnicy, to byłyby to świadectwa. W różnej postaci”, relacjonowali uczestnicy kongresu.

 

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi o. Kazimierz Lubowicki OMI (Wrocław), Jacek Pulikowski (Poznań), ks. Piotr Kieniewicz MIC (Licheń), o. Grzegorz Kramer SJ (Kraków), o. Jordan Piotr Śliwiński OFMCap. (Kraków) oraz o. Augustyn Pelanowski OSPPE (Wrocław) i p. Maria Ryś (Warszawa). Tematem przewodnim spotkania był „Liturgia i czułość”. Konferencje przeplatały świadectwa małżeństw. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać o miłości małżeńskiej według encykliki Pawła VI Humanae vitae, o pojednaniu małżeńskim i o czułości w małżeństwie.

 

„Czym jest czułość? To zachwyt nad wartością drugiej osoby, umiłowanie tej wartości (rodzi czułość, wzruszenie, onieśmielenie, podziw, gotowość do poświęcenia, miłość); albo jeszcze: odniesienie do drugiego człowieka z miłością bezinteresowną, czystą ale wyrażoną zmysłami: wzrokiem, mową, dotykiem” – mówił o. P. Śliwiński.

 

Organizatorem wydarzenia było diecezjalne duszpasterstwo rodzin oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina. Wygłoszone podczas Kongresu wykłady dostępne są online:  TUTAJ.

 

Źródło: www.malzenstworodzina.pl

You may also like

Facebook