Mama Jana Pawła II była nakłaniana do aborcji

/Mama Jana Pawła II była nakłaniana do aborcji

Mama Jana Pawła II była nakłaniana do aborcji

Jan Paweł II mógł się nie urodzić, bowiem lekarze zalecali jego mamie dokonanie aborcji. To tylko jedna z niezwykłych historii, którą odnajdziemy na kartach najnowszej książki dr Mileny Kindziuk pt. „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II”.

Autorka książki dr Milena Kindziuk w rozmowie z KAI powiedziała:

Trudno uwierzyć, że tak niewiele brakowało, by Jan Paweł II w ogóle się nie urodził.

Wyjaśniła, że Emilia, mama Karola Wojtyły, pomimo bardzo poważnego zagrożenia ciąży, jej życia i życia dziecka, nie zgodziła się na zalecaną przez lekarza aborcję i w 1920 roku urodziła zdrowego syna, który później został papieżem.

– Zgadzam się tu z Renzo Allegri, znanym włoskim dziennikarzem i pisarzem, który zestawił życie matki Jana Pawła II z losami św. Joanny Beretty, i który twierdzi, że obie te kobiety przeżyły wielki dramat macierzyństwa, musiały wybierać między własnym życiem i życiem dziecka, które nosiły w sobie. I obie wyraźnie wybrały ocalenie dziecka – mówi dr Kindziuk w wywiadzie dla KAI.

Autorka biografii natrafiła na nowe źródła, które potwierdzają i uwiarygadniają heroiczną postawę Emilii Wojtyłowej. Odnalazła także grób żydowskiego lekarza, dr. Tauba, który uratował trudną ciążę Emilii i dzięki któremu mógł urodzić się jej syn. To tylko wybrane fakty z całej biografii. Autorka odkryła wiele nowych faktów o rodzicach św. Jana Pawła II, a także o samym papieżu.

7 maja, równolegle z otwarciem procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych rodziców św. Jana Pawła II, w księgarniach pojawiła się najnowsza książka dr Mileny Kindziuk pt. „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II”. Wstęp do niej napisał kard. Stanisław Dziwisz. Monografia wydana została nakładem wydawnictwa „Esprit” w koedycji z wydawnictwem „W Drodze”.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-05-12T12:25:27+02:00 wtorek, 12 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook