Mama Jana Pawła II była nakłaniana do aborcji

by FUNDACJA JZN
Jan Paweł II mógł się nie urodzić, bowiem lekarze zalecali jego mamie dokonanie aborcji. To tylko jedna z niezwykłych historii, którą odnajdziemy na kartach najnowszej książki dr Mileny Kindziuk pt. „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II”.

Autorka książki dr Milena Kindziuk w rozmowie z KAI powiedziała:

Trudno uwierzyć, że tak niewiele brakowało, by Jan Paweł II w ogóle się nie urodził.

Wyjaśniła, że Emilia, mama Karola Wojtyły, pomimo bardzo poważnego zagrożenia ciąży, jej życia i życia dziecka, nie zgodziła się na zalecaną przez lekarza aborcję i w 1920 roku urodziła zdrowego syna, który później został papieżem.

– Zgadzam się tu z Renzo Allegri, znanym włoskim dziennikarzem i pisarzem, który zestawił życie matki Jana Pawła II z losami św. Joanny Beretty, i który twierdzi, że obie te kobiety przeżyły wielki dramat macierzyństwa, musiały wybierać między własnym życiem i życiem dziecka, które nosiły w sobie. I obie wyraźnie wybrały ocalenie dziecka – mówi dr Kindziuk w wywiadzie dla KAI.

Autorka biografii natrafiła na nowe źródła, które potwierdzają i uwiarygadniają heroiczną postawę Emilii Wojtyłowej. Odnalazła także grób żydowskiego lekarza, dr. Tauba, który uratował trudną ciążę Emilii i dzięki któremu mógł urodzić się jej syn. To tylko wybrane fakty z całej biografii. Autorka odkryła wiele nowych faktów o rodzicach św. Jana Pawła II, a także o samym papieżu.

7 maja, równolegle z otwarciem procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych rodziców św. Jana Pawła II, w księgarniach pojawiła się najnowsza książka dr Mileny Kindziuk pt. „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II”. Wstęp do niej napisał kard. Stanisław Dziwisz. Monografia wydana została nakładem wydawnictwa „Esprit” w koedycji z wydawnictwem „W Drodze”.

Źródło: ekai.pl

You may also like

Facebook