Mama syna z zespołem Downa do innych mam: nie bój się!

/Mama syna z zespołem Downa do innych mam: nie bój się!

Mama syna z zespołem Downa do innych mam: nie bój się!

„Droga mamo! Nie bój się! Wypłacz się porządnie a potem głowa do góry! Nie taki diabeł straszny! Z czasem przestaniesz zwracać uwagę na to, że Twój maluch ma dodatkowy chromosom. Za to nigdy nie przestanie Cię zadziwiać to, ile miłości ta mała kruszyna może Ci podarować!” – napisała Urszula Szczepańska, mama Jasia.

 

U Jana Szczepańskiego zespół Downa stwierdzono jeszcze przed urodzeniem. Wraz z bardzo ciężką wadą serca, jaką jest wspólny kanał przedsionkowo-komorowy ma też powiększone komory mózgowe i moczowód olbrzymi. Jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”.

 

„15 maja 2017 r. pojawił się na świecie i wywrócił nasze życie do góry nogami! Od początku wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Dzisiaj z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie zamieniłabym go na żadne inne dziecko! Jest idealny! Wszystkiego najlepszego synku” – napisała mama Jasia w dniu jego pierwszych urodzin na facebookowym profilu Jan-Trzeci-Chromosom.

 

„Zastanawialiście się kiedyś, jak się czuje człowiek, który dowiaduje się, że jego maleństwo urodzi się „inne”? (…) Rozpacz i poczucie niesprawiedliwości to chyba to, co każdy czuje w takiej sytuacji…” – napisała Urszula Szczepańska na facebookowym profilu poświęconym jej synowi.

 

Do mam, które usłyszały informację, że ich dziecko urodzi się z zespołem Downa skierowała apel: „Droga mamo! Nie bój się! Wypłacz się porządnie, a potem głowa do góry! Nie taki diabeł straszny! Z czasem przestaniesz zwracać uwagę na to, że Twój maluch ma dodatkowy chromosom. Za to nigdy nie przestanie Cię zadziwiać to, ile miłości ta mała kruszyna może Ci podarować! Zaufaj mi, zakochasz się w tej małej istocie zupełnie jak ja!Ściskam mocno” – napisała mam Jasia okraszając post emotikonami w kształcie serduszek.

Zastanawialiście się kiedyś jak się czuje człowiek, który dowiaduje się, że jego maleństwo urodzi się ,,inne”? Pewnie…

Opublikowany przez Jan-Trzeci-Chromosom Piątek, 12 października 2018

Źródło: facebook.com/JanTrzeciChromosom
By | 2018-10-19T20:11:07+02:00 piątek, 19 października 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail