Marek Grabowski nowym prezesem Fundacji Mamy i Taty

by

Szanowni Państwo,

 

Mija szósty rok od założenia Fundacji Mamy i Taty. Dane mi było od samego początku uczestniczyć w narodzinach i kolejnych latach rozwoju tej inicjatywy.

 

Dzięki zaufaniu, którym Państwo oraz dziesiątki tysięcy innych osób okazały temu przedsięwzięciu mogłem ponad sześć lat mojego życia poświęcić pracy na rzecz spraw, które dla większości z nas są najważniejsze. To był dla mnie czas wielu sukcesów i radości, ale też trudu i zmagań. Szczególnie ostatnie lata pracy w Fundacji zbiegły się z najtrudniejszym okresem w życiu mojej rodziny.  Poważne kłopoty ze zdrowiem mojej żony, moje oraz dwójki z czworga naszych dzieci odebrały mi wiele energii i sił, które potrzebne są by kontynuować to dzieło jakim jest Fundacja.

 

Dlatego żegnam się z Państwem i jeszcze raz dziękuję za wszystkie wspólne lata gdy mogłem za pomocą tego newslettera budować społeczność osób zaangażowanych tak jak Pani w sprawy Mamy i Taty.

 

Teraz wszystkie przekazuję  w ręce mojego wieloletniego współpracownika Marka Grabowskiego, którego powitalny list do Pani zamieszczam poniżej.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

 

Paweł Woliński

 


 

Drodzy Przyjaciele i Darczyńcy Fundacji Mamy i Taty,

 

Wraz z początkiem listopada zostałem powołany przez Fundatorki Fundacji Mamy i Taty na stanowisko Prezesa Fundacji. Bardzo dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem, postaram się jak najlepiej spełnić pokładane we mnie nadzieje.

 

Jednocześnie chciałem podziękować ustępującemu Prezesowi, Panu Pawłowi Wolińskiemu za lata wytrwałej służby.

 

Z Fundacją Mamy i Taty jestem związany od momentu jej powstania. Odpowiadałem w niej za badania  społeczne oraz przesłania kampanii. Temat rodziny jest dla mnie nie tylko zawodowo, ale również prywatnie szczególnie istotny. Jestem żonaty, mam czwórkę dzieci: dwóch synów i dwie córki. Chciałbym, żeby wartości, które niesie ze sobą rodzina, takie jak odpowiedzialność, poświęcenie, pracowitość ale też radość czy kreatywność były tymi, które będą powszechnie docenione w odbiorze społecznym. Wiem, że dzielicie to przekonanie.

 

Misją Fundacji Mamy i Taty jest przypomnienie, iż w życiu każdego człowieka są wartości uniwersalne i ponadczasowe. Należy do nich obszar rodziny. Chcemy, aby nasz przekaz trafiał do jak największej grupy odbiorców. Uważamy, że optymalnymi narzędziami dotarcia do nich są telewizja i media społecznościowe.

 

Stąd też koniecznością jest przygotowywanie i realizacja kampanii, które zainspirują ludzi zabieganych do odpowiedzenia sobie na kluczowe pytania, nawet jeśli pytania te pojawią się tylko w przysłowiowej „przerwie na reklamy”. Jednocześnie chcemy, aby nasz głos liczył się wśród osób decydujących o polityce społecznej.

 

Już 6 stycznia uruchomimy od dawna  planowaną kampanię dotyczącą ojcostwa. Dzięki Wam udało się zebrać środki na  jej realizację. Dziękujemy!

 

O wszystkich planowanych działaniach będę Was informował w comiesięcznych newsletterach. Będą one nie tylko sprawozdaniem z prowadzonych przez Fundację aktywności, ale również źródłem wiedzy o tym co dzieje się w sprawach dotyczących rodziny w Polsce i na świecie.

 

W najbliższym newsletterze znajdziecie informacje o wynikach badań dotyczących roli ojców w rodzinach oraz relację z konferencji Family Thinking.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

 

Marek Grabowski

 

fb_20161121_10_20_15_saved_picture

 

Marek Grabowski – ur. 1976, żonaty, ojciec czwórki dzieci, absolwent socjologii Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, od 2000 roku związany z badaniami rynku. Pracował w najlepszych polskich instytucjach badawczych: Grupie IQS, Domie Badawczym Maison, Ipsosie. W tym ostatnim przez ostatnie dwa i pół roku zarządzał zespołem badań jakościowych. Prowadził wiele projektów dotyczących rodziny, demografii oraz trendów społecznych. Z Fundacją Mamy i Taty związany od samego początku jej działania.

You may also like

Facebook