Marsz dla Życia i Rodziny. W Rzeszowie zabił dzwon “Głos Nienarodzonych”

/Marsz dla Życia i Rodziny. W Rzeszowie zabił dzwon “Głos Nienarodzonych”

Marsz dla Życia i Rodziny. W Rzeszowie zabił dzwon “Głos Nienarodzonych”

Po raz 11 odbył się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Obok modlitwy na adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele św. Jadwigi Królowej, uczestnicy spotkania mogli również uderzyć w dzwon “Głos Nienarodzonych”, który stanął w Parku Papieskim. W ten symboliczny sposób wyrażali swoje poparcie dla idei marszu.

Ze względu na pandemię marsz nie mógł odbyć się w tradycyjny sposób. Jednak organizatorzy podkreślali, że jego idea pozostaje niezmienna – to manifestacja obrony życia. W tym roku w sposób szczególny zwrócono uwagę na prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich przekonaniami.

W tym roku w Rzeczowie przez cały dzień można było między innymi wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele św. Jadwigi Królowej. Każdy kto chciał mógł też indywidualnie i symbolicznie opowiedzieć się po stronie obrony życia oraz przypieczętować swój udział w marszu – uderzając w dzwon, który stanął przy pomniku Jana Pawła II w Parku Papieskim.

To już trzecie po Watykanie i warszawskim Żoliborzu miejsce, gdzie zabrzmiał dzwon “Głos Nienarodzonych”. Dzwon powstał z inicjatywy Fundacji “Życiu Tak”. Dwa miesiące temu podczas audiencji generalnej pobłogosławił go papież Franciszek. Waży tonę, a został odlany w słynnej pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Na zewnętrznej ścianie u dołu ozdobiony jest ornamentem w kształcie łańcuchów kodów genetycznych ojca i matki. Umieszczono też między innymi słowa piątego przykazania: “Nie zabijaj”. Dzwon będzie towarzyszył marszom dla życia w całej Polsce. 8 grudnia zabrzmi na Jasnej Górze.

Źródło: rzeszow.tvp.pl
By | 2020-12-01T18:46:58+01:00 wtorek, 01 grudnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail