Mężczyzna w ciągu roku był dawcą nasienia dla 23 dzieci

/Mężczyzna w ciągu roku był dawcą nasienia dla 23 dzieci

Mężczyzna w ciągu roku był dawcą nasienia dla 23 dzieci

Australijskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie mężczyzny, który jako dawca spermy spłodził 23 dzieci w ciągu roku. 40-letni Alan Phan jest Wietnamczykiem i sam ma dwoje własnych dzieci. W australijskim stanie Wiktoria przepisy mówią, że jeden mężczyzna może zostać dawcą nasienia dla maksymalnie 10 kobiet.

Jakiś czas temu mężczyzna postanowił zostać dawcą spermy. Oddawał nasienie zarówno osobom prywatnym, jak i zarejestrowanym klinikom leczenia niepłodności. Te ostatnie poinformowały władze o prywatnej działalności Phana. Sprawę bada obecnie Victorian Assisted Reproductive Authority.

Mężczyzna początkowo miał plan, by przekazać spermę dziewięć razy. Kiedy jednak skontaktowała się z nim kobieta, której wcześniej oddał nasienie poza kliniką i wyznała, że jest w ciąży, stwierdził, że i tak sprawa wymknęła się spod kontroli.

Alan Phan w rozmowie z Daily Mail wyznał, że traktuje donację spermy jako hobby, ta działalność wymaga od niego dużego nakładu czasu i energii. Mężczyzna musiał wstrzymać się od aktywności seksualnej, wprowadzić do swojego codziennego rytuału treningi na siłowni i przyjmować mnóstwo witamin, aby mieć pewność, że nasienie będzie zdrowe.

Phan jest jedynym dawcą nasienia pochodzenia wietnamskiego w Australii, stąd m.in. jego popularność.

Źródło: www.edziecko.pl
By | 2021-01-25T07:18:36+01:00 poniedziałek, 25 stycznia 2021|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail