Międzynarodowa konferencja „Życiu – TAK” 2018

/Międzynarodowa konferencja „Życiu – TAK” 2018

Międzynarodowa konferencja „Życiu – TAK” 2018

21 marca 2018 – po raz dziewiąty w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Konferencja ŻYCIU – TAK, organizowana przez dr hab. Urszulę Dudziak, prof. KUL jej współpracowników z Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej, doktorantów i studentów. Współorganizatorami konferencji są: Fundacja Rozwoju KUL i Lubelskie Samorządowe Centrum Nauczycieli.

 

Tegoroczna konferencja zatytułowana „Afirmacja życia” zachęca do uznania, że życie ludzkie będące fundamentalną wartością człowieka, wymaga szczególnego szacunku i autentycznej troski.

 

Prelegenci przedstawią teologiczne, społeczne, wychowawcze aspekty afirmacji życia. Wskażą na jego poszanowanie w pracy lekarza, duszpasterza, profilaktyka, w dziełach pisarzy i poetów. Wspomną o zagrożeniach, które powinny mobilizować do jeszcze większej ochrony życia w wymiarze rodzinnym i instytucjonalnym. Konferencji będzie towarzyszyć sesja plakatowa prezentująca to, jak wygląda i jak powinien wyglądać „Szacunek wobec życia ludzkiego w różnych krajach świata”.

 

Patronat honorowy nad konferencją objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

 

Patronat medialny sprawują: Nasz Dziennik, prawy.pl, Radio Maryja, TV TRWAM, Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium.

 

Rejestracja: www.lscdn.pl

By | 2018-03-20T13:41:14+01:00 wtorek, 20 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail