Międzynarodowy Dzień Rodziny – „Rodzina pierwszym miejscem edukacji i budowania więzi”

/Międzynarodowy Dzień Rodziny – „Rodzina pierwszym miejscem edukacji i budowania więzi”

Międzynarodowy Dzień Rodziny – „Rodzina pierwszym miejscem edukacji i budowania więzi”

15 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Rodziny, po raz pierwszy ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1994 r. Temat przewodni tegorocznych obchodów tego dnia brzmi:  „Rodziny, edukacja i dobrobyt”.  Federacja Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) przypomniała, że rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci otrzymują edukację i tworzone są relacje.

 

Dlatego też FAFCE podkreśla potrzebę prawdziwego kształcenia i wychowania do miłości oraz relacji, które przeżywane będą z szacunkiem do własnego ciała i ciała innych. „W świecie często charakteryzującym się kulturą odrzucenia, polityczną segmentacją i niepewnością co do przyszłości, rodzina jest miejscem, w którym odbudowuje się miłość i zaufanie oparte na podstawach relacji międzyludzkich” – powiedział prezes FAFCE, Antoine Renard.

 

Z tego powodu, w kontekście prawodawstwa Unii Europejskiej, FAFCE opowiada się za utrzymaniem i wzmocnieniem przepisów dotyczących ochrony nieletnich zawartych w dyrektywie UE o audiowizualnych usługach medialnych. W otwartym liście, podpisanym przez 26 krajów i międzynarodowych organizacji pozarządowych, członkowie Parlamentu Europejskiego zostali wezwani do „wzmocnienia przepisów ograniczających pornografię i bezkarną przemoc”. Ochrona nieletnich została przedstawiona jako priorytet działań dla rodzin i wychowawców.

 

Antoine Renard zauważa, że wraz z pozostałymi członkami FAFCE „będzie kontynuować pracę na rzecz dobrobytu rodziny w Europie, przypominając ustawodawcom, że to co jest dobre dla rodziny, jest korzystne dla całego społeczeństwa: trzeba dać rodzicom możliwość wychowywania swoich dzieci w jak najlepszych warunkach z jak najlepszym wsparciem wobec  wyzwań, które stawia przed nimi digitalizacja i kryzys gospodarczy”.

By | 2017-05-16T11:59:51+02:00 wtorek, 16 maja 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail