Prawa sumienia pracowników służby zdrowia – wykłady Nikolasa Nikasa w Polsce

/Prawa sumienia pracowników służby zdrowia – wykłady Nikolasa Nikasa w Polsce

Prawa sumienia pracowników służby zdrowia – wykłady Nikolasa Nikasa w Polsce

Nikolas Nikas jest światowej renomy specjalistą z zakresu bioetyki. W dniach 15.05. – 18.05. wygłasza on w Polsce cykl wykładów nt. wolności sumienia widzianej przez pryzmat pracowników służby zdrowia. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Wykłady odbywają się w czterech polskich miastach – Warszawie, Szczecinie, Opolu i Krakowie. „To rzadka możliwość spotkania z cenionym specjalistą umiejętnie prezentującym fakty dostarczane przez nauki przyrodnicze oraz medycynę w perspektywie prawnej i politologicznej” – zaznaczają organizatorzy.

 

Harmonogram spotkań:

 

  • Warszawa –  15.05. godz. 17.00., UKSW, ul. Wóycickiego 1/3, Sala 106 bud 21.
  • Szczecin – 16.05. godz. 10.10., Katedra Nauk o Rodzinie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Papieża Pawła VI 2, Sala 205.
  • Szczecin – 16.05. godz. 19.00., Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, ul. Kaszubska 20/3.
  • Opole – 17.05. godz. 19.00., Uniwersytet Opolski, pl. Kopernika 11a, aula B.
  • Kraków – 18.05. godz. 17.00., Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, ul. Bernardyńska 3, aula.

 

Nikolas Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Prezes Bioethics Defense Fund – prawniczej organizacji podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie – był konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie. Stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.  Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki, m.in. klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz stanowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji.

 

Źródło: www.ordoiuris.pl

By | 2017-05-16T11:14:20+02:00 wtorek, 16 maja 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook