Miss Universe Filipin za życiem

/Miss Universe Filipin za życiem

Miss Universe Filipin za życiem

– Jestem wychowana przez matkę wyznającą tradycyjne wartości, które są oczywiste w moim kraju. Sądzę więc, że nie możemy komukolwiek odbierać życia, ponieważ tylko Bóg ma to prawo – powiedziała Gazini Ganados Miss Universe Filipin.

Jako Miss Filipin Ganzini Ganados wzięła udział w popularnym na Filipinach programie typu talk-show na żywo w sieci telewizyjnej ABS-CBN „The Bottomline with Boy Abunda”. Jak podaje serwis Human Life International – Polska podczas programu jeden z widzów zadał Miss pytanie, czy popiera wprowadzenie prawa zakazującego dokonywanie aborcji, gdy można już wysłuchać tętna serca poczętego dziecka. Ganados nie miała żadnych wątpliwości: – Jestem wychowana przez matkę wyznającą tradycyjne wartości, które są oczywiste w moim kraju. Sądzę więc, że nie możemy komukolwiek odbierać życia, ponieważ tylko Bóg ma to prawo.

Otrzymała olbrzymi aplauz z sali i dodała: – Żyjemy, aby chronić życie, a nie je odbierać! To moja osobista opinia. Prowadzący spotkanie Abunda wyraził swoją aprobatę dla jej szczerej odpowiedzi i zapytał czy dla niej istnieje jakiś wybór. Ganados jednak odpowiedziała jednoznacznie, że aborcja w ogóle nie wchodzi w grę.

Mówiła również: – Moja mama samotnie mnie wychowywała. Wiem na pewno, że gdy zaszła w ciążę, miała tzw. „wolny wybór”. Zaproponowano jej dokonanie aborcji czyli usunięcie mnie! Ona jednak tego nie zrobiła. Teraz jestem tutaj przed Wami jako Miss Universe Filipin. Kto wie, czy to dziecko, które zostało abortowane, nie byłoby właśnie tą osobą, która kiedyś stanie przed Wami.

Ganados urodziła się w ubogiej wiosce na Filipinach. Jej matka jest Filipinką, a ojciec Pakistańczykiem, który jednak ją porzucił.

Na początku grudnia wybory Miss Universe w Tyler Perry Studios w Atlancie, w USA, wygrała czarnoskóra reprezentantka Południowej Afryki Zozibini Tunzi. Jednak w mediach pobrzmiewają echa wypowiedzi Miss Universe Filipin – Gazini Ganados, która znalazła się w wyróżnionej dwudziestce uczestniczek reprezentujących 90 krajów. Otrzymała też palmę pierwszeństwa za kostium narodowy, przedstawiający filipińskiego orła.

Źródło: hli.org.pl
By | 2020-01-06T20:51:32+01:00 poniedziałek, 06 stycznia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook