Moskwa: „Kobiety za życiem” przeciwko aborcji

/Moskwa: „Kobiety za życiem” przeciwko aborcji

Moskwa: „Kobiety za życiem” przeciwko aborcji

Rosyjski ruch „Kobiety za życiem” zorganizuje manifestację przeciwko aborcji. Odbędzie się ona w centrum Moskwy 10 marca, dwa dni po Międzynarodowym Dniu Kobiet.

 

Przewodnicząca ruchu, Natalia Moskwitina, powiedziała, że wcześniej kobiety walczyły o równouprawnienie z mężczyznami. Obecnie nadszedł moment do walki o najważniejsze prawo kobiety – „prawo do urodzenia zdrowego dziecka”. Moskwitina podkreśliła, że najbliższa manifestacja  będzie okazją do zaprezentowania działaczek kierowanego przez nią ruchu jako kobiet wykształconych o dużych aspiracjach życiowych, którym urodzenie dziecka, a nawet większej ich liczby, nie przeszkadza w uzyskiwaniu sukcesu życiowego.

 

Przewodnicząca ruchu „Kobiety za życiem” dodała, że wśród  popierających prawo człowieka do życia od chwili poczęcia są  kobiety najprzeróżniejszych zawodów, które uzyskały sukces, ale nie przeszkodziło im to w posiadaniu większej liczby dzieci, a posiadanie licznej rodziny mobilizuje je do jeszcze większych sukcesów, zwłaszcza w uzyskaniu odpowiedniego statusu społecznego. Natalia Moskwitina sama jest matką czworga dzieci.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2017-03-09T14:10:29+01:00 czwartek, 09 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook