MRPiPS opublikowało rozporządzenie ustawy „Za życiem”

/MRPiPS opublikowało rozporządzenie ustawy „Za życiem”

MRPiPS opublikowało rozporządzenie ustawy „Za życiem”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało rozporządzenie z projektem wniosku o świadczenie przysługujące na podstawie ustawy „Za życiem”. Chodzi o jednorazowe wsparcie w kwocie 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka z ciężką chorobą lub niepełnosprawnością.

 

Świadczenie byłoby niezależne od dochodu. Wniosek o jego wypłatę trzeba będzie złożyć w ciągu 12 miesięcy od narodzin dziecka. Zgodnie z propozycją resortu, rozporządzenie miałoby wejść w życie z początkiem przyszłego roku.

 

Minister Stanisław Szwed, sekretarz stanu w MRPiPS, zaznacza, że to świadczenie jest jednym z elementów kompleksowej pomocy dla rodzin. „To nie jest tylko jednorazowe wsparcie, ale cały program, który przygotowujemy wiedząc, jak bardzo jest to potrzebne i oczekiwane. Będzie też znacznie więcej innych rozwiązań. Będą one ogłoszone w najbliższym czasie. Cały program ma być przedstawiony do końca roku. Również projekty ustaw, do których te zmiany będą się odnosiły, będą przyjmowane na początku roku” – wskazuje minister Stanisław Szwed.

 

Program „Za życiem” premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października. Jego celem jest m.in. wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2016-12-12T09:02:44+01:00 poniedziałek, 12 grudnia 2016|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook