„Musimy porozmawiać” – rusza kampania wsparcia osób w żałobie

by

Osoba w żałobie wymaga wsparcia otoczenia, przede wszystkim rozmowy. Jak potrzebne jest takie wsparcie w obliczu straty, uświadomić ma akcja „Musimy porozmawiać”, którą wspólnie prowadzą fundacje: Nagle Sami i Rak’n’Roll (za: Medycyna Praktyczna).

 

Częścią kampanii będzie dzień otwarty Fundacji Nagle Sami i Fundacji Rak’n’Roll, który zaplanowano na 3 listopada oraz premiera dokumentu o radzeniu sobie z żałobą: „Musimy porozmawiać”.

 

Twórcy kampanii zwracają uwagę, że „opiekunowie chorych w stanie terminalnym i osoby w żałobie często mówią, że czują się izolowane, że są niesłyszane, że bliscy, przyjaciele, współpracownicy krążą wokół tematu nie mając odwagi go poruszyć; że telefony milkną, znajomi znikają”. Akcja „Musimy porozmawiać” ma zwrócić społeczną uwagę na ten problem.

 

Autorzy kampanii podkreślają, że przebieg procesu żałoby jest zawsze indywidualny, każdy radzi sobie ze stratą na swój własny sposób. „Nie ma jednej recepty i jednej formuły, która poprawi nastrój i samopoczucie wdowie, osieroconemu dziecku, czy komuś kto stracił najlepszego przyjaciela (…). Otwartość, słuchanie i wsparcie to najważniejsze co można dać innym, gdy przechodzą przez trudne momenty w życiu”, podkreślają.

 

Czytaj więcej: www.mp.pl

You may also like

Facebook