Turcja jednym z krajów, w którym przeprowadza się najwięcej zapłodnień in vitro

by

Turcja jest jednym z 5 krajów, w którym przeprowadzono najwięcej zapłodnień in vitro na świecie. Kliniki proponujące zapłodnienie pozaustrojowe IVF przyciągają coraz więcej obcokrajowców, ponieważ oferują one najnowsze metody leczenia i bardzo dobrze wykształconych lekarzy specjalistów.

 

Każdego roku w Turcji jest wykonywanych średnio prawie 50.000 zapłodnień pozaustrojowych. Korzystających zachęca do tego zaawansowany stan technologiczny ośrodków tureckich i niskie koszty. Koszt procedury zapłodnienia IVF w Turcji to ok. 2300 dolarów. W Europie wynosi on odpowiednio do ok. 6000 euro i ok. 15.000 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

 

Turcja ogranicza liczbę tworzonych embrionów, posiada również całkowity zakaz selekcji embrionów w celu implantacji. W Turcji zarodek ludzki od chwili jego powstania uważany jest za istotę ludzką i objęty jest gwarancją praw człowieka, dlatego obowiązuje tam absolutny zakaz badań nad gametami i embrionami, wraz z zakazem zamrażania embrionów.  W Turcji z procedury in vitro mogą skorzystać tylko pary małżeńskie wykorzystując tylko własne gamety, zabiegi współfinansuje państwo, natomiast od tamtejszych klinik państwo nie wymaga posiadania licencji na przeprowadzanie zabiegów in vitro.

 

Źródło: www.genethique.org

You may also like

Facebook