Nagroda dla Domu Samotnej Matki w Łodzi

by FUNDACJA JZN
– Dedykuję tę nagrodę tym szczególnym kobietom, niezwykle odważnym i dzielnym – ponad 1400 matkom, które miały odwagę przyjść do Domu Samotnej Matki, skorzystać z naszej pomocy i zmienić swoje życie – mówiła s. Magdalena Krawczyk podczas wręczenia Nagrody Specjalnej XIV Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2021, którą przyznano dla Domu Samotnej Matki w Łodzi. W czwartek 28 października w łódzkim hotelu Andel`s odbyła się Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego – Biznes na Plus. Było to uroczyste zwieńczenie drugiego dnia XIV Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2021.

Nagrody zostały wręczone w sześciu kategoriach. Jak informuje portal Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – łódzkie.pl – Nagrodę w kategorii „Projekt Przyszłości” otrzymała spółka Izodom 2000 Polska ze Zduńskiej Woli. W kategorii „Lider Innowacji” wygrała firma Neonica Polska z Łodzi. W kategorii „Eksportowy Produkt Roku” zwyciężyła spółka Jagoda JPS ze Skierniewic, Laury za „Debiut Roku” odebrała łódzka firma Arcybox. W kategorii „Świadomi w Biznesie – Nagroda Publiczności” zwycięzcą został Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie. W kategorii „Biznes na PLUS Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego” wygrał skierniewicki Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy.

Na koniec została przyznana również Nagroda Specjalna. Nagrodę Specjalną – za niezwykłe zaangażowanie i niesioną pomoc potrzebującym – otrzymał Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

– Jestem niezmiernie wzruszona otrzymaniem tak prestiżowej i wyjątkowej nagrody – mówi s. Magdalena Krawczyk. – Nasze motto pracownicze brzmi: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Tę nagrodę chcę dedykować mojemu zgromadzeniu – Siostrom Antoniankom, Centrum Służby Rodzinie a przede wszystkim wspaniałemu zespołowi kobiet z pasją życia i pasją pomagania. Dedykuję ją również tym szczególnym kobietom, niezwykle odważnym i dzielnym – ponad 1400 matkom, które miały odwagę przyjść do Domu Samotnej Matki, skorzystać z naszej pomocy i zmienić swoje życie. Bardzo dziękuję! – mówiła ze wzruszeniem siostra dyrektor Domu Samotnej Matki.

Dom Samotnej Matki działający dziś przy Centrum Służby Rodzenie w Łodzi, istnieje od grudnia 1991 roku. Przez 25 lat istnienia DSM, schronienie w nim znalazły 1234 mamy, które zgłosiły się po pomoc, będąc w stanie błogosławionym lub też z maleńkim dzieckiem, nie mając gdzie się podziać. Siostry Antonianki, które posługują kobietom, pomagały w tym czasie w wychowaniu 2561 dzieci, które wraz z matkami mieszkały w Domach prowadzonych przez Siostry. To dzięki ofiarnej posłudze zgromadzenia zakonnego, założonego przed laty w Łodzi przez bł. Anastazego Pankiewicza, męczennika II Wojny Światowej, łódzkie matki potrzebujące pomocy, otrzymują pomoc, wskazówki jak żyć, ale przede wszystkim serce i namiastkę domu rodzinnego.

Z oferty pomocy w Domu Samotnej Matki mogą korzystać matki z małoletnimi dziećmi i kobiety w ciąży, mieszkanki Łodzi i województwa łódzkiego. Istotne znaczenie ma posiadanie ostatniego stałego miejsca zameldowania w Łodzi lub na terenie województwa łódzkiego.


DOM SAMOTNEJ MATKI IM. STANISŁAWY LESZCZYŃSKIEJ
93-162 Łódź, ul. Broniewskiego 1a, tel. 42 688-18-49
e-mail: [email protected]; [email protected]
Nr konta Domu: I Oddział PKO BP w Łodzi Nr 34 1020 3352 0000 1302 0089 9971
Dyrektor: s. Magdalena (Agnieszka) Krawczyk – antonianka tel. 509 192 948


Źródło: KAI

You may also like

Facebook