Największy w Polsce Marsz dla Życia już 28 kwietnia w Szczecinie

/Największy w Polsce Marsz dla Życia już 28 kwietnia w Szczecinie

Największy w Polsce Marsz dla Życia już 28 kwietnia w Szczecinie

28 kwietnia 2019 roku odbędzie się kolejny Szczeciński Marsz dla Życia, który już od kilku lat nosi miano Największego w Polsce Marszu dla Życia, gdyż każdego roku maszeruje w nim kilkanaście tysięcy osób. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest ks. Tomasz Kancelarczyk wraz z zespołem Fundacji Małych Stópek.

„Miłość większa niż…” to hasło Marszu dla Życia, który w tym roku po raz siedemnasty przejdzie ulicami Szczecina. 28 kwietnia o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoń przy ul. Moniuszki.

Informacje dotyczące szczegółów tegorocznego marszu będą zamieszczane na stronie wydarzenia na Facebooku. Organizatorzy zachęcają do zapraszania na wydarzenie swoich znajomych.

Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania.

Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

Poprzez swój wydźwięk społeczny marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach.

Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości jego uczestników, tylko wtedy jest on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych. „Przyłącz się i maszeruj z nami. Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania!” – apelują organizatorzy.

Źródło: facebook.com/MarszDlaZyciaSzczecin
By | 2019-02-05T17:08:15+01:00 wtorek, 05 lutego 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail