Nastolatka z zespołem Downa będzie studiowała na uniwersytecie

by FUNDACJA JZN
Hannah ukończyła edukację w szkole średniej poprzez system lekcji zdalnych, przez Internet. Przez Magazyn People została zakwalifikowana do wybitnych absolwentów klas maturalnych. Jesienią rozpocznie studia na Uniwersytecie Vanderbilt, gdzie ma uczestniczyć w czteroletnim kursie dla studentów z niepełnosprawnością intelektualną.

W artykule „Class Acts” opublikowanym przez Magazyn People, zamieszczono opisy postaci wybitnych absolwentów szkół z klas maturalnych w 2020 roku. Jest wśród nich Hannah Humes z Mason High School w Mason w stanie Ohio. Mama dziewczyny nazwała ją pionierem w tworzeniu ścieżki edukacyjnej dla studentów, którzy mają trisomię 21, nazywaną zespołem Downa. Hannah ukończyła edukację w szkole średniej poprzez system lekcji zdalnych, przez Internet. Wcześniej, od przedszkola, chodziła do szkoły razem z rówieśnikami.

Podczas wywiadu dla Magazynu People Hannah powiedziała:- Ja nie jestem „dziewczyną specjalnej troski” ani „dziewczyną z zespołem Downa”, tylko „dziewczyną urodzoną z zespołem Downa”.

Wyjątkowa absolwentka zamierza uczęszczać na Uniwersytet Vanderbilt, gdzie będzie uczestniczyła w czteroletnim kursie dla studentów z niepełnosprawnością intelektualną. Nie jest to pierwszy taki przypadek. Bohdan Krawczuk przez pięć lat studiował historię na Europejskim Narodowym Uniwersytecie im. Lesji Ukrainki w Łucku. W 2019 roku otrzymał dyplom licencjata z bardzo wysoką oceną z egzaminu końcowego. Tym samym jest pierwszą osobą z zespołem Downa na Ukrainie, która zdobyła wykształcenie uniwersyteckie.

Źródło: www.hli.org.pl

You may also like

Facebook