„Nie jestem z innej bajki” – wystawa zdjęć dzieci z zespołem Downa

/„Nie jestem z innej bajki” – wystawa zdjęć dzieci z zespołem Downa

„Nie jestem z innej bajki” – wystawa zdjęć dzieci z zespołem Downa

Od soboty na płycie Starego Rynku w Poznaniu można oglądać wystawę zdjęć dzieci z zespołem Downa „Nie jestem z innej bajki”.

Od soboty 17. sierpnia na Starym Rynku w Poznaniu można oglądać wystawę zdjęć „Nie jestem z innej bajki”, której bohaterami są dzieci z zespołem Downa. Jest to dziewięć artystycznych zdjęć o mocnym i wyrazistym przekazie, zachęcającym przechodniów do zatrzymania się i refleksji. Dzieci wcieliły się w różnych bajkowych bohaterów np. Czerwonego Kapturka czy Małego Księcia i pozowały w różnych miejscach charakterystycznych dla Poznania.

9 historii i 9 kadrów-obrazów, które przenoszą widza do świata baśni, jednocześnie formułując ważne przesłanie. Jest to cegiełka w działaniach na rzecz zmiany myślenia i postrzegania osób z zespołem Downa jak i w ogóle niepełnosprawności w społeczeństwie. Chcą oni na równi z innymi brać udział w życiu miasta, uczyć się, pracować, brać udział w wydarzeniach sportowych. Chcą być z tej samej bajki co Ty i ja.

Jako społeczeństwo mamy rosnący problem z akceptacją inności. Wolimy o niej nie wiedzieć, udawać, że jej nie ma….

Opublikowany przez Fundacja Strefa Integracji Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez studio fotograficzne Piegowate Kadry. Wystawę można oglądać do 15 września.

Ponadto w ramach projektu odbędą się warsztaty edukacyjne we współpracy z Centrum Inicjatyw Rodzinnych, mające na celu uświadomienie rodzicom pełnosprawnych dzieci wyzwań związanych z zespołem Downa, przełamanie barier i stereotypów oraz dostarczenie rodzicom narzędzi do rozmowy z dziećmi na tematy związane z integracją, tolerancją oraz innością.

DB / epoznan.pl
By | 2019-08-19T19:46:13+02:00 poniedziałek, 19 sierpnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail