Niepełnosprawni gotują darmowe obiady dla seniorów

/Niepełnosprawni gotują darmowe obiady dla seniorów

Niepełnosprawni gotują darmowe obiady dla seniorów

Seniorzy z Siedlec, którzy w czasie pandemii powinni być otoczeni szczególną opieką, otrzymują bezpłatne obiady. Przygotowują je osoby niepełnosprawne. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas diecezji siedleckiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i firmie, która sfinansowała akcję.

Aż 35 osób od stycznia otrzymuje pełnowartościowy posiłek z dowozem do domu. Są to osoby w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej, wytypowane przez pracowników siedleckiego MOPRu. Szczególnie teraz, kiedy na dworze jest mróz, zimno, do tego dochodzi ryzyko zakażenia koronawirusem, seniorzy potrzebują wsparcia i opieki.

Akcję „Pełnowartościowy posiłek codziennie” w całości sfinansowało przedsiębiorstwo z Siedlec. Okazuje się, że inicjatywa pomaga nie tylko seniorom.

Cieszymy się, bo zrealizowaliśmy z jednej strony projekt dożywiania osób starszych, a z drugiej strony te posiłki są przygotowywane przez osoby niepełnosprawne – podkreśla Agnieszka Ostojska, pracownik firmy Cargill, sponsora projektu „Pełnowartościowy posiłek codziennie”

Dla osób niepełnosprawnych możliwość pracy w czasie pandemii jest szczególnie ważna. Zakład Aktywności Zawodowej w ramach akcji otrzymał również sprzęt kuchenny, który może pomóc w rozwoju zawodowym niepełnosprawnych pracowników. ZAZ działa na zasadach przedsiębiorstwa ekonomii społecznej. Jego pracownicy liczą na podobne wsparcie także innych firm z regionu.

Źródło: warszawa.tvp.pl
By | 2021-02-25T07:02:19+01:00 czwartek, 25 lutego 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook