Nieprzydatność nowej generacji sekwencjonowania embrionów

/Nieprzydatność nowej generacji sekwencjonowania embrionów

Nieprzydatność nowej generacji sekwencjonowania embrionów

Badanie przedstawione na dorocznym kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Reprodukcyjnej w Teksasie pokazało, że sekwencjonowanie nowej generacji (NGS), uważane za przyszłość zapłodnienia in vitro, dla większości pacjentów nie przyniesie żadnych korzyści.

 

To „leczenie”, dostępne w Wielkiej Brytanii za 4 500 €, jest techniką diagnostyki preimplantacyjnej zapoczątkowaną w 2013 roku. Sekwencjonuje się genom zarodków uzyskanych poprzez  zapłodnienie in vitro i eliminuje te wykazujące „anomalie”. Uważa się, że ta technika zwiększa wskaźnik powodzenia IVF, ograniczając transfer „anormalnych” zarodków.

 

Jednak badanie, w którym wzięło udział 588 kobiet w wieku od 25 do 40 lat w 34 klinikach w czterech różnych krajach, pokazuje, ku zaskoczeniu zaangażowanych naukowców, coś wręcz przeciwnego. NGS może jednak okazać się „przydatna” dla kilku starszych kobiet korzystających z metod medycznie wspomaganej prokreacji . Inni eksperci sugerują, że ten wniosek można prawdopodobnie przypisać słabej realizacji NGS w klinikach, o których mowa, a nie samej technice.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-11-14T17:21:40+01:00 wtorek, 14 listopada 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail