Norwegia: toczy się proces Polki broniącej klauzuli sumienia

/Norwegia: toczy się proces Polki broniącej klauzuli sumienia

Norwegia: toczy się proces Polki broniącej klauzuli sumienia

Polska lekarka pracująca w Norwegii dr Katarzyna Jachimowicz wytoczyła proces w obronie klauzuli sumienia. 31 października rozpoczęło się postępowanie w II instancji. Jak informuje Gość Niedzielny – wydanie wyroku przez sąd w Skien spodziewane jest w grudniu.

 

Przypomnijmy, dr Katarzyna Jachimowicz została wyrzucona z pracy za odmowę zakładania pacjentkom wczesnoporonnych wkładek domacicznych oraz kierowania na aborcję. Polska lekarka postanowiła walczyć w sądzie o wolność sumienia dla wszystkich norweskich lekarzy rodzinnych. Przegrała proces w sądzie pierwszej instancji. Norweski sąd rejonowy regionu Telemark orzekł, że gmina Sauherad postąpiła słusznie, zwalniając lekarkę.

 

„Dr Jachimowicz złożyła apelację. Sąd II instancji w Skien (Telemark) wyznaczył termin rozpraw na 31 października oraz 1 i 2 listopada. jak powiedział nam adwokat dr Jachimowicz Haakon Bleken, wydanie wyroku spodziewane jest dopiero w grudniu” – informuje Gość Niedzielny. Polska lekarka zapowiedziała, że jeżeli będzie taka konieczność, to wystąpi do Sądu Najwyższego, a nawet Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

 

Źródło: gosc.pl

By | 2017-11-02T12:36:41+01:00 czwartek, 02 listopada 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail