Nowa platforma internetowa Caritas ułatwi pomoc potrzebującym

by FUNDACJA JZN
Teraz pomaganie osobom potrzebującym będzie jeszcze prostsze. Wszystko dzięki nowej platformie internetowej, która powstała w wyniku starań Caritas Polska.

Platforma crowfundingowa https://uratujecie.pl/ to nowy strumień pomocy dla tych, którzy potrzebują ratunku. Na stronie możemy znaleźć listę prowadzonych aktualnie zbiórek z dokładnym opisem. Są to przede wszystkim zbiórki prowadzone na rzecz osób chorych. Za pomocą platformy każdy z nas może przekazać konkretną kwotę na wybrany cel. Przy każdej zbiórce widnieje informacja o tym, jaki jest jej cel finansowy i ile pieniędzy jeszcze potrzeba.

Caritas chce pomagać lepiej i dlatego otwiera się na nowe technologie – wskazuje dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

– Caritas zmienia trochę swoje oblicze, ponieważ staje się bardziej związane z nowymi technologiami, z nowymi systemami płatności. Cieszę się, że możemy rozpocząć ten nowy program.  Jesteśmy instytucją, która integruje społeczności lokalne poprzez działanie nawet w najmniejszych miejscowościach. Zachęcam wszystkich do tego, aby byli naszymi darczyńcami, ale przede wszystkim darczyńcami tych, którzy potrzebują od nas ratunku. Jest mnóstwo osób zarówno młodych, jak i starszych, którzy tego ratunku potrzebują – akcentuje ks. Marcin Iżycki.

Serwis uratujecie.pl działa we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas Polska, których jest obecnie 44. Projekt ma charakter ekumeniczny – włącza się w niego m.in. Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM
Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook