Nowatorskie urządzenie pozwoli przy pomocy telefonu zobaczyć mamom obraz USG swoich nienarodzonych dzieci

/Nowatorskie urządzenie pozwoli przy pomocy telefonu zobaczyć mamom obraz USG swoich nienarodzonych dzieci

Nowatorskie urządzenie pozwoli przy pomocy telefonu zobaczyć mamom obraz USG swoich nienarodzonych dzieci

„The Times of Israel” doniosło, że kończy się prace nad nowatorskim urządzeniem ultrasonograficznym, które pozwoli kobietom w ciąży na sprawdzenie stanu zdrowia ich nienarodzonych dzieci przy pomocy smartfonów. Stworzone przez PulseNmore LTD urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wyświetlało obraz USG dziecka na ekranie telefonu oraz wysyłało je do lekarza matki.

 

Według firmy, ich urządzenie ultradźwiękowe może łączyć się z dowolnym smartfonem i być używane do oglądania nienarodzonych dzieci, robić zdjęcia ultrasonograficzne i komunikować się z lekarzami. Według raportu szacunkowy koszt wyniesie 190 USD.

 

Dr Elazar Sonnenschein, współzałożyciel firmy, powiedział, że chodzi o to, aby używać urządzenia tylko wtedy, gdy istnieje obawa.

 

Profesor Israel Meisner, ekspert w dziedzinie położnictwa w Izraelu, wyjaśnił, że kobiety czasami nie czują ruchów [dziecka], dzwonią do swoich lekarzy i dostają wskazanie, aby jechać na pogotowie. Urządzenie jest opcją dla takich przypadków – kobiety, według prof. Meisnera – będą mogły przyłożyć swój smartfon do brzucha, żeby zobaczyć dziecko.

 

„Aby zapobiec nieporozumieniom: to nie jest USG, aby sprawdzić defekty lub pomiary ciąży”, kontynuowała Meisner. „To jest urządzenie mające wyłącznie uspokoić kobietę, dać jej szansę zobaczenia jej płodu, połączyć się z nią, gdy jest zestresowana, i zrozumieć, że wszystko wygląda dobrze”.

 

Źródło: www.liveaction.org oraz dlazycia.info

By | 2018-05-10T14:54:35+02:00 czwartek, 10 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail