Nowenna za sędziów Trybunału Konstytucyjnego

/Nowenna za sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Nowenna za sędziów Trybunału Konstytucyjnego

22 października, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek posłów dotyczący stwierdzenia niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej części zapisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku dopuszczających aborcję eugeniczną.

Jest to sprawa najwyższej wagi. Jeżeli Trybunał stwierdzi niekonstytucyjność przepisów dopuszczających uśmiercenie dziecka z powodu podejrzenia ciężkiej choroby lub wady rozwojowej, przepisy te zostaną definitywnie usunięte z polskiego porządku prawnego. Żadna partia, która w przyszłości uzyskałaby większość w parlamencie i dążyła do legalizacji aborcji z powodów eugenicznych, nie będzie już mogła tego uczynić, chyba że uprzednio zmieni samą konstytucję. Uchylenie przepisów obecnie zezwalających na aborcję eugeniczną, przez posłów i senatorów w drodze procedury parlamentarnej nie gwarantowałoby takiej ochrony prawnej dzieciom nienarodzonym, jaką może im zapewnić Trybunał Konstytucyjny. Równocześnie walczymy również o zwiększenie ze strony Rzeczypospolitej Polskiej wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Zauważamy konieczność podniesienia kwoty zasiłku pielęgnacyjnego o co najmniej 2 tys. zł miesięcznie.

Papież prosił podczas I pielgrzymki do ojczyzny w 1979 r., abyśmy stali na straży życia i godności człowieka nienarodzonego. Najważniejszym przesłaniem Jego pontyfikatu było wezwanie do modlitwy. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dostrzegając doniosłą wagę orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego podjęło inicjatywę ogłoszenia nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, dlatego już 13 października będziemy modlić się w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Będziemy prosić Ducha Świętego o umocnienie ich sumień, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę. Każdy z uczestników otoczy wsparciem modlitewnym sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zapisać można się na stronie: https://pro-life.pl/nowenna/ wypełniając krótki formularz lub zadzwonić pod numer 12 423 25 56.

Codziennie od 13 do 21 października br. o godz. 9:00 będą zamieszczane w wydarzeniu rozważania nowenny, https://www.facebook.com/events/705077490092981/

Mamy nadzieję, że nasza gorliwa modlitwa przyczyni się do zmiany prawa zezwalającego obecnie na zabijanie tych spośród nas, którzy ochrony życia najbardziej potrzebują.

Prawo do życia jest fundamentalnym prawem każdego człowieka, tego zdrowego i chorego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnością, narodzonego i nienarodzonego.

Źródło: pro-life.pl
By | 2020-10-28T09:58:35+01:00 sobota, 03 października 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail