Nowy projekt Fundacji Małych Stópek

by FUNDACJA JZN
Fundacja Małych Stópek ze Szczecina przygotowuje dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej. „Bezpieczna Przystań” w Syrkowicach koło Kołobrzegu ma służyć zarówno tym kobietom, które oczekują narodzin dziecka, jak i tym, które już urodziły.

Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek mówi, że roboty rozpoczęły się w maju, bo budynek nie był używany i trzeba było go odświeżyć i posprzątać. Teraz przebywają tam osoby niepełnosprawne, bo oprócz mam z dziećmi ma być to również miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. – Pierwsze beneficjentki – mamy – najprawdopodobniej będą mogły się tam zgłosić jesienią – mówi Piotrowska.

Każdy może pomóc finansowo w tym projekcie. Tym bardziej, że w planach jest powstanie placu zabaw dla dzieci. – Chcemy też wymienić dach, elewację budynku. To są kosztowne rzeczy, na pierwszy rzut poszły: meble, malowanie, wykładziny. Na razie posiano już trawę – dodaje Anna Piotrowska.

Szczegóły projektu na fundacjamalychstopek.pl

Fundacja Małych Stópek powstała w 2012 r. Jej misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną.

Fundacja jest organizatorem corocznego Marszu dla Życia, który odbywa się w Szczecinie i jest największą w kraju manifestacją pro-life.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook