Wybrano flagę ruchu pro-life

by FUNDACJA JZN
Różowa i niebieska dziecięce stópki otoczone opiekuńczymi dłońmi matki na białym tle – tak wygląda flaga ruchu pro-life.

Grupa amerykańskich organizacji obrońców życia zorganizowała konkurs na wspólną flagę ruchu pro life. Prace nad nią trwały około roku. Na konkurs nadesłano około tysiąca propozycji. Zwycięski projekt przygotowała Brazylijka Nanda Gasperini z Sao Paulo.

Tło flagi jest białe, co symbolizuje wyrzeczenie się przemocy i niewinność nienarodzonych dzieci. Dwa kolejne kolory użyte w tym projekcie to niebieski i różowy. Pośrodku widnieje odbicie dziecięcych stópek – powszechnie znany symbol pro-life. Są one otoczone okręgiem utworzonym z opiekuńczych, macierzyńskich dłoni. 

Jak zwraca uwagę Jarosław Dudała z portalu gosc.pl, oba symbole mają przypominać, że w obronie życia chodzi o dwie osoby: matkę i dziecko. O miłości do nich dwojga mówi umieszczony centralnie symbol serca, utworzony przez dziecięce stópki. A dwa kolorowe pasy, układające się w matematyczny znak równości, przypominają o równości ich praw.

Organizatorzy konkursu zapewniają, że z flagi bez opłat mogą korzystać wszelkie organizacjo pro-life.

Źródło: gość.pl

You may also like

Facebook