O. Leon Knabit: „Aborcja. Dokąd zmierzamy?”

by FUNDACJA JZN
„Od zdumienia, graniczącego z osłupieniem” – nie mógł się powstrzymać o. Leon Knabit OSB, gdy dowiedział się, że gubernator stanu New York podpisał dokument pozwalający na dokonanie aborcji w każdej chwili, nawet tuż przed urodzeniem dziecka.

Tyniecki benedyktyn w niedzielnym felietonie dla „Dziennika Polskiego” zwraca uwagę, że gubernator praktycznie wyrzucił problem aborcji z kodeksu karnego. „Czy zdawał sobie sprawę z tego, że uczynił to samo, co Hitler z kobietami z krajów podbitych? „Żadnej karalności za aborcję!” Ale to się nie odnosiło do Niemek, które miały obowiązek rodzić jak najwięcej dzieci, by wzmacniać potencjał ludnościowy Trzeciej Rzeszy” – napisał o. Knabit.

Popularny zakonnik podkreśla swoje zaskoczenie tym bardziej, że nawet same zwolenniczki aborcji, na ogół stwierdzają, iż aborcja jest zła, a tylko nieliczne epatują radością po przerwaniu ciąży. „Moje doświadczenia z takimi kobietami są wprost przeciwne. Bywały tak zrozpaczone i zgnębione, że musiałem wprost umniejszać ciężar ich winy, wskazując na miłosierdzie Boże i możliwość zadośćuczynienia” – pisze benedyktyn z Tyńca.

„Teraz więc trzeba wychować społeczeństwo tak, aby wiedziało, czy może być większe zło od zabicia nienarodzonego dziecka” – kończy swój felieton o. Knabit.

Źródło: dziennikpolski24.pl

You may also like

Facebook