Obecność na Narodowym Marszu Życia i Rodziny to pokazanie, że rodzina jest w Polsce chroniona przez odpowiedzialnych Polaków, którzy pamiętają, że każde życie jest cenne

by FUNDACJA JZN
Trzeba przyjść na Narodowy Marsz Życia i Rodziny, żeby swoją obecnością uświetnić wydarzenie i wspólnie pokazać, że rodzina jest w Polsce chroniona przez odpowiedzialnych ojców oraz Polaków, którzy pamiętają, że każde życie jest cenne, posiada swoją godność i musi być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

19 września w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Do wydarzenia odniósł się Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Spotykamy się o 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Po oficjalnym zainaugurowaniu tegorocznego marszu, wystąpieniach organizatorów oraz wystąpieniu ks. Dominika Chmielewskiego ruszymy ulicami Starego Miasta w kierunku kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża – mówił nasz rozmówca.

Hasło Narodowego Marszu Życia i Rodziny brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

– Chcemy w tym haśle oraz przekazem Narodowego Marszu Życia i Rodziny przypomnieć rolę ojca w życiu rodzinnym oraz społecznym. Ojciec jest głową rodziny odpowiedzialną za rodzinę, wychowanie i bezpieczeństwo. W Roku Świętego Józefa, który przeżywamy w Kościele katolickim, chcemy przypomnieć niezwykłą rolę ojca i pokazać, jak ważnym elementem życia jest odpowiedzialny ojciec i mąż – powiedział Paweł Ozdoba.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny zostanie zorganizowany z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

– Będziemy przestrzegać wszelkich zasad, które zostaną nam przedstawione. Jeśli będzie taka potrzeba, będzie rozdawać maseczki ochronne, aby zabezpieczyć każdego uczestnika. Zgromadzenia będą tak zorganizowane, aby były zgodne z wszelkimi regułami. Nie ma się czego obawiać. Trzeba przyjść na Narodowy Marsz Życia i Rodziny, żeby swoją obecnością uświetnić wydarzenie i wspólnie pokazać, że rodzina jest w Polsce chroniona przez odpowiedzialnych ojców oraz Polaków, którzy pamiętają, że każde życie jest cenne, posiada swoją godność i musi być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci – wskazał prezes Centrum Życia i Rodziny.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny odbędzie się tydzień po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Narodowy Marsz Życia i Rodziny w jakimś stopniu będzie hołdem dla Prymasa Tysiąclecia. Ks. kard. Stefan Wyszyński był swoistym „Ojcem Narodu”. Chcemy poprzez to wydarzenie przypomnieć postać Prymasa Tysiąclecia, a podczas samego przemarszu będziemy przypominać jego słowa, w których upominał Polaków, abyśmy zawsze bronili życia, rodziny, naturalnego rozumienia małżeństwa, czyli małżeństwa opartego na związku jednej kobiety i jednego mężczyzny – podkreślił Paweł Ozdoba.

Do udziału w Narodowym Marszu Życia i Rodziny zaproszeni są wszyscy.

– Zapraszamy wszystkich niezależnie od tego, jakie jest ich powołanie życiowe, a więc czy są to osoby konsekrowane, kapłani, mężowie, ojcowie, mamy, żony. Zapraszamy wszystkie osoby samotne, które zmagają się ze swoją samotnością, ale również te, które dobrze się z nią czują, postrzegając ją jako powołanie życiowe. Zapraszamy wszystkich, dla których ważne są wartości chrześcijańskie. Tego dnia powinniśmy być razem nie tylko, aby przypomnieć postać ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i złożyć mu swego rodzaju hołd, ale przede wszystkim po to, żeby w dobie wielu lewicowych manifestacji, napaści na kościoły, ataków rewolucyjnych sił i podważania rozumienia rodziny i małżeństwa, aby w dobie tych wszystkich zagrożeń oraz rewolucji seksualnej zjednoczyć się i pokazać, że jesteśmy jednością i zawsze będziemy bronić naszych chrześcijańskich wartości – podsumował prezes Centrum Życia i Rodziny.

Jakub Gronczakiewicz/radiomaryja.pl

You may also like

Facebook