Ocalono kolejne dziecko we wrocławskim Oknie Życia

/Ocalono kolejne dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Ocalono kolejne dziecko we wrocławskim Oknie Życia

W czwartek wieczorem siostry Boromeuszki we Wrocławiu przyjęły w Oknie Życia kolejne dziecko – chłopca, któremu dały imię Daniel. Chłopiec urodził się ok. 2 miesięcy temu, a jego stan siostry oceniły jako dobry.

 

Wezwane zostało Pogotowie Ratunkowe i Policja, a także powiadomiono ośrodek adopcyjny, do którego trafi dziecko po szpitalnych badaniach. Potem zostanie uruchomiony proces adopcyjny – informuje Gość Niedzielny.

 

Daniel to czwarte dziecko pozostawione w oknie życia w tym roku. 12 marca siostry znalazły chłopca – Franciszka, 24 marca – Gabrielę, natomiast 2 sierpnia Basię. Chłopiec jest też 17. dzieckiem znalezionym we wrocławskim oknie w czasie 8 lat jego funkcjonowania.

 

Okno Życia to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matce, która nie może lub nie chce opiekować się noworodkiem, anonimowe i bezpieczne pozostawienie go w nim. Okna otwierają się z zewnątrz, są ogrzewane i wentylowane z odpowiednim miejscem dla noworodka. Po jego otwarciu uruchamia się sygnalizacja alarmująca opiekunki. Zazwyczaj są to siostry zakonne. Dziecko umieszczane jest w inkubatorze do czasu przyjazdu karetki, po czym zabierane jest do szpitala, gdzie przechodzi badania. Następnie kierowane jest do pogotowia rodzinnego. Równolegle uruchamiane są procedury: nadania tożsamości i adopcyjna. Jeśli w całym procesie jest ścisła współpraca wszystkich instytucji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Sądu Rodzinnego oraz Ośrodka Adopcyjnego, to dziecko trafia do adopcji bardzo szybko. W czasie procedury adopcyjnej – dzięki zgodzie sądu na preadopcję – dziecko może przebywać już w nowej rodzinie.

 

Siostry Boromeuszki we Wrocławiu prowadzą fundację „Evangelium vitae”, w ramach której oferują kompleksową pomoc wszystkim potrzebującym wsparcia rodzicom, zwłaszcza mamom. Wszystkie mamy w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać z pomocy i zasobów banku niemowlaka, działającego przy tej fundacji. Siostry zapewniają o chęci pomocy każdemu, zwłaszcza w sytuacji, gdyby ubóstwo miało by być przyczyną oddania dziecka do okna życia lub adopcji.

 

Lista Okien Życia w Polsce: TUTAJ

 

Źródło: wroclaw.gosc.plwww.hli.org.pl

 

 

By | 2017-11-27T13:50:15+01:00 poniedziałek, 27 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail