Polska lekarka w Norwegii wygrała batalię o klauzulę sumienia

/Polska lekarka w Norwegii wygrała batalię o klauzulę sumienia

Polska lekarka w Norwegii wygrała batalię o klauzulę sumienia

Polska lekarka dr Katarzyna Jachimowicz walcząca w Norwegii w obronie klauzuli sumienia wygrała w piątek proces odwoławczy przed sądem w Skien. Wyrzucenie jej z pracy za odmowę zakładania spiralek wczesnoporonnych było naruszeniem praw człowieka – uznał sąd.

 

Jak informuje Gość Niedzielny, sąd odwoławczy „stwierdził, że wypowiedzenie umowy było nieważne, ponieważ stanowiło naruszenie praw człowieka. To pierwszy w norweskim porządku prawnym wyrok, w którym ważne jest sumienie – stwierdził adwokat dr Jachimowicz Haakon Bleken w wypowiedzi dla NRK”.

 

Orzeczenie w sprawie dr Jachimowicz zapadło większością głosów 2:1. Sąd jednak nie zasądził wnioskowanego odszkodowania, Nakazał jednak gminie wypłatę na rzecz dr. Jachimowicz 600 tys. koron (ponad 260 tys. zł) tytułem zwrotu kosztów procesowych.

 

Czytaj więcej: gosc.pl

 

Katarzyna Jachimowicz – podziękowania za wsparcie

Lek. Katarzyna Jachimowicz, walcząca o przestrzeganie klauzuli sumienia w Norwegii, wygrała proces odwoławczy! Sąd uznał, że wyrzucenie jej z pracy za odmowę zakładania spiralek wczesnoporonnych było naruszeniem praw człowieka.Pani doktor dziękuje wszystkim osobom, które ją wspierały i które wysłały 180 tysięcy listów poparcia za pośrednictwem CitizenGO!

Opublikowany przez CitizenGO Polska Niedziela, 26 listopada 2017

By | 2017-12-03T22:31:30+01:00 poniedziałek, 27 listopada 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail