Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Plenerowy i w Warszawie

by FUNDACJA JZN
VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Warszawie w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia. Organizatorzy zapewniają, że będzie on zorganizowany tak, by możliwe było przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń epidemiologicznych. Hasłem spotkania są słowa “Warszawskie Powstanie wśród nas pozostanie”. Tym samym uczestnicy włączą się w obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zmiana formuły spotkania dużych rodzin podyktowana jest trwającą pandemią koronawirusa. Pierwotnie zjazd miał się odbyć w Głogowie. Jednak Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” zaprosił uczestników do Warszawy. Tym samym tegoroczny zjazd ma być również okazją do uczestniczenia w obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia rano zaplanowano m.in. wyjście w grupach rodzinnych (do 20 osób) na ścieżki edukacyjne śladami Powstania Warszawskiego, a o godz. 17.00 tradycyjnie uczczenie wybuchu Powstania w Godzinę “W”. W niedzielę o godz. 9.30 rodziny wezmą udział w Mszy św. w archikatedrze warszawskiej.

Nadchodzący Zjazd Dużych Rodzin zmieni swoją nazwę na Plenerowy, gdyż większość aktywności rodzinnych odbędzie się na świeżym powietrzu, w większym rozproszeniu i mniejszych grupach.

Na zjazd można się zapisać poprzez stronę www.3plus.pl Należy pamiętać o wypełnieniu oświadczenia w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Honorowy Patronat nad Plenerowym VIII Zjazdem Dużych Rodzin objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda.

Źródło: ekai.pl

You may also like

Facebook