Olbrzymi sukces petycji Fundacji JEDEN Z NAS!

/Olbrzymi sukces petycji Fundacji JEDEN Z NAS!

Olbrzymi sukces petycji Fundacji JEDEN Z NAS!

Pod petycją do Komitetu Praw Człowieka ONZ w sprawie projektu Komentarza Ogólnego do art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych utworzoną przez Europejskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ECLJ) z Francji, pod którą w Polsce podpisy zbierała Fundacja JEDEN Z NAS, udało się zebrać ponad 132 tys. podpisów. W tym było aż 125 513 zebranych przez Fundację JEDEN Z NAS oraz CitizenGo!

 

W petycji odniesiono się do treści projektu Komentarza Ogólnego, w którym stwierdzono, że dostęp do aborcji jest prawem zawartym w art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, mimo iż stanowi on, że „każda istota ludzka ma przyrodzone prawo do życia. Prawo to powinno być chronione przez ustawę. Nikt nie może być samowolnie pozbawiony życia”. Odwołano się również do zapisu o konieczności zapewnienia młodzieży przez państwa-strony dostępu do metod antykoncepcyjnych. Zwrócono także uwagę na fakt, że gdyby projekt komentarza został przyjęty w obecnym kształcie, państwa-strony Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych miałyby obowiązek zalegalizowania aborcji bez ograniczeń.

 

Również inne organizacje członkowskie federacji ONE OF US, m.in. CitizenGo, Life Network Foundation Malta i Fundacja “VALORES Y SOCIEDAD” z Hiszpanii, podjęły podobne działania, dzięki czemu sprzeciw wobec nieetycznych treści projektu Komentarza Ogólnego wyraziło ponad ćwierć miliona osób (podpisy zebrane przez JEDEN Z NAS i CitizenGo stanowiły zatem aż połowę tej liczby!).

 

6 października ECLJ przesłało do Komitetu Praw Człowieka ONZ listę podpisów wraz propozycją poprawek do projektu Komentarza Ogólnego.

 

Treść petycji można znaleźć TUTAJ, a więcej informacji na temat projektu Komentarza Ogólnego do art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych –  TUTAJ.

By | 2017-10-30T08:36:25+01:00 wtorek, 10 października 2017|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail