Osoby bezdomne z Polski spotkały się z papieżem Franciszkiem

by FUNDACJA JZN
W piątek podopieczni i pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio spotkali się w Asyżu z papieżem Franciszkiem. Wydarzenie odbyło się w ramach V Światowego Dnia Ubogich. W spotkaniu wzięli udział podopieczni organizacji z różnych części Europy. Wśród nich była również reprezentacja Dzieła.

Podczas spotkania pan Sebastian, podopieczny Dzieła, podzielił się z Ojcem Świętym i zgromadzonymi pielgrzymami swoją historią:

W niedzielę (14 listopada) w Światowy Dzień Ubogich papież spotka się online z ubogimi z różnych zakątków świata. Wśród nich będą także podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Spotkanie rozpocznie się o 14:00, zostanie poprzedzone wspólnym obiadem. Spotkanie ma charakter zamknięty.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od ponad 17 lat towarzyszymy osobom doświadczającym bezdomności. Oferuje pomoc podstawową (łaźnia, pralnia, garderoba, żywność) oraz specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe). Od 9 lat prowadzi program mieszkaniowy, dzięki któremu już kilkadziesiąt osób pokonało bezdomność i prowadzi w pełni samodzielne życie. Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta ponad 1 600 osób doświadczających bezdomności.

Więcej informacji na stronie:  www.dzielopomocy.pl.

Źródło: dzielopomocy.pl

You may also like

Facebook