Otwarto kolejne okno życia w Polsce

/Otwarto kolejne okno życia w Polsce

Otwarto kolejne okno życia w Polsce

Przy ulicy Łowickiej 68 otwarto drugie już w Bydgoszczy okno życia.

– Pierwsze okno, nad którym czuwają Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji, znajduje się w samym centrum Bydgoszczy. Do tej pory uratowało ono życie dwojga dzieci. Z kolei to będzie funkcjonowało z dala od centrum, gdzie będzie łatwiej trafić tym, którzy się wstydzą, chcą być jeszcze bardziej anonimowi. Cel jest jednak ten sam – pomoc dla życia – powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. prałat Wojciech Przybyła.

Okno życia przy Łowickiej to efekt współpracy Caritas Diecezji Bydgoskiej i Fundacji Wielka Rodzina. Siedziba fundacji ulokowana jest w tym samym miejscu, w którym działa rodzinny dom dziecka. Tam też otwarto nowe okno życia. – Okna życia są pewną „furtką” dla osób, które nie potrafią sobie poradzić w tych trudnych dniach zaraz po urodzeniu dziecka. Są alternatywą dla porzucenia nowego życia, narażenia go na śmierć – powiedział prezes fundacji Adam Joppek.

Po upływie dwóch minut o pozostawienia dziecka w oknie życia uruchomiony zostaje sygnał alarmowy. Fundacja powiadamia wówczas pogotowie ratunkowe, które zabiera dziecko do szpitala i przeprowadza niezbędne badania. Informowane są także ośrodek adopcyjny, miejski ośrodek pomocy społecznej oraz sąd rejonowy w celu nadania dziecku tożsamości i wydania zarządzeń opiekuńczych, a później następuje rozpoczęcie procedury adopcyjnej.

Źródło: KAI
By | 2019-09-12T09:18:28+02:00 czwartek, 12 września 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail