Paczka dla hospicjum

by FUNDACJA JZN
4430 złotych – tyle zebrano podczas świątecznej akcji na rzecz hospicjum w Pile. To pozwoli na zakup 90 zestawów artykułów pielęgnacyjnych dla podopiecznych hospicjum.

Zbiórka odbyła się w ramach akcji „Paczka dla hospicjum”, którą współorganizowali: pilski Urząd Miasta, Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej oraz centrum handlowe VIVO! Piła. Celem było zebranie pieniędzy na zakup produktów pielęgnacyjnych dla podopiecznych pilskiego hospicjum. Przed świętami w centrum handlowym stanęła góra paczek. Symbolizowały one zestawy pielęgnacyjne, na które zbierane były pieniądze. Jeden komplet produktów pielęgnacyjnych – podobnie jak paczka pieluch – kosztuje 50 złotych. To była minimalna kwota, jaką należało wpłacać w ramach akcji.

Pracownicy i wolontariusze z hospicjum cały czas liczą na wsparcie ich działalności. Informacje o tym jak można pomóc w opiece nad podopiecznymi placówki – wpłacając pieniądze na konto lub przekazując 1% podatku – można odnaleźć na stronie internetowej Towarzystwa Pomocy Chorym.

Kolejna okazja do wsparcia będzie także 6 stycznia podczas VI Ekumenicznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Pile w kościele św. Jana.

Źródło: zycie.pila.pl

You may also like

Facebook