Wielki sukces akcji charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrano artykuły kosmetyczne o łącznej wartości 10 milionów złotych. Wsparcie zostało przekazane domom samotnej matki w całej Polsce.
Już po raz dziewiąty przed świętami Bożego Narodzenia szczecińska Fundacja Małych Stópek kwestowała na rzecz najmłodszych – wspomina prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk.
– Po kilku latach wiedzieliśmy, że nie będziemy zbierać artykułów dla naszych podopiecznych. Czujemy, że Fundacja Małych Stópek powinna już bardziej pomagać wszystkim instytucjom, które wspierają kobiety w ciąży czy też po urodzeniu dziecka – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk.
W 2021 roku udało się zebrać artykuły kosmetyczne – szampony, pieluszki, kremy – których wartość przekracza 10 milionów złotych. Akcje pro-life są potrzebne, szczególnie w czasach, gdy coraz mniej szanuje się dar życia.
– Mobilizacja nastąpiła po czarnych protestach. Wtedy wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby była jedna wielka charytatywna akcja pro-life, bo to jest akcja pro-life – podkreśla prezes Fundacji Małych Stópek.
Dzięki koordynatorom, którzy czuwali nad całą akcją i organizowali ją w swoich regionach, kolejna już edycja odniosła sukces. Chętnych do pełnienia takiej funkcji było ponad 1,5 tysiąca osób. W 2021 roku około trzystu.
– Koordynator to osoba, która zakupi choinkę, postawi ją i powiesi na niej otrzymane od nas bombki. To są bombki z informacją o akcji – co zbieramy oraz kilka słów o Fundacji Małych Stópek – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk.
Magazyn Fundacji Małych Stópek pęka w szwach. Pomoc była tak ogromna, że wsparciem ogarnęła całą Polskę, także Dom Samotnej Matki „Caritas” w Gdańsku-Matemblewie.
– Jest nam bardzo miło, że nie prowadzimy tego dzieła same. Pomagają wszyscy, którzy nas wspomagają – mówi s. Samuela Ciesielska.
Do takich domów trafiają kobiety, których życie nie oszczędziło. Przychodzą po wsparcie i je otrzymują.
– Uwielbiam siostry oraz pozostałe dziewczyny. Jest tu dużo pomocy – mówi pani Monika.
Choć nie było im łatwo, chciały podziękować za pomoc, jaką ludzie dobrego serca im ofiarowują.
– Jest ciepło, jest co jeść. Dostajemy np. pampersy, mleko, ubrania – wylicza pani Ania.
W takich miejscach kobiety uświadamiają sobie, że nie są pozostawione same sobie. Otrzymana pomoc daje im perspektywę bezpiecznej przyszłości.
– Dziewczyny są w tym miejscu, żeby dostać wsparcie i „ruszyć dalej” ze swoimi pomysłami – wskazuje pani Monika.
„Paczuszka dla Maluszka” właśnie takim osobom ułatwia życie. Dzięki niej domy samotnej matki mogą funkcjonować i pomagać kolejnym potrzebującym. Akcja w 2021 roku okazała się tak wielkim sukcesem, że udało się wesprzeć także hospicja.