Papież Franciszek powołał nowych członków Papieskiej Akademii Pro Vita

/Papież Franciszek powołał nowych członków Papieskiej Akademii Pro Vita

Papież Franciszek powołał nowych członków Papieskiej Akademii Pro Vita

Papież Franciszek powołał 45 nowych członków Papieskiej Akademii Pro Vita. Wśród nich znalazł się anglikański pastor i profesor Uniwersytetu w Oksfordzie, Nigel Biggar. Na co dzień pełni on funkcje dyrektora Centrum Teologii, Etyki i Życia Publicznego im. McDonalda, profesora stojącego na czele Katedry Moralności i Teologii Pastoralnej oraz kanonika w Katedrze Chrystusa w Oksfordzie. Jest również zwolennikiem aborcji.

 

W 2011 roku Biggar, w dialogu z popierającym dzieciobójstwo Peterem Singerem, stwierdził, że nienarodzone dziecko jest „nie tym samym, co człowiek dorosły lub dojrzały ludzki byt” i dlatego nie zasługuje na „takie samo traktowanie”.

 

„Byłbym skłonny przeciągnąć granicę dopuszczalności aborcji do 18. tygodnia po poczęciu, co jest w przybliżeniu najwcześniejszym momentem, kiedy można zaobserwować pewne dowody na aktywność mózgu, a tym samym świadomości” – powiedział.

 

W rozmowie z LifeSiteNews Biggar stwierdził, że uważa iż powodem, dla którego został powołany, jest jego długotrwała praca związana z problematyką dobrowolnej eutanazji i wspomaganego samobójstwa, a w tych kwestiach prezentuje stanowisko zgodne z nauczaniem Kościoła.

 

Profesor Biggar został mianowany do Papieskiej Akademii Pro Vita na pięcioletnią kadencję.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2017-06-14T14:58:32+02:00 środa, 14 czerwca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail