Papież Franciszek powołał nowych członków Papieskiej Akademii Pro Vita

Papież Franciszek powołał 45 nowych członków Papieskiej Akademii Pro Vita. Wśród nich znalazł się anglikański pastor i profesor Uniwersytetu w Oksfordzie, Nigel Biggar. Na co dzień pełni on funkcje dyrektora Centrum Teologii, Etyki i Życia Publicznego im. McDonalda, profesora stojącego na czele Katedry Moralności i Teologii Pastoralnej oraz kanonika w Katedrze Chrystusa w Oksfordzie. Jest również zwolennikiem aborcji.

 

W 2011 roku Biggar, w dialogu z popierającym dzieciobójstwo Peterem Singerem, stwierdził, że nienarodzone dziecko jest „nie tym samym, co człowiek dorosły lub dojrzały ludzki byt” i dlatego nie zasługuje na „takie samo traktowanie”.

 

„Byłbym skłonny przeciągnąć granicę dopuszczalności aborcji do 18. tygodnia po poczęciu, co jest w przybliżeniu najwcześniejszym momentem, kiedy można zaobserwować pewne dowody na aktywność mózgu, a tym samym świadomości” – powiedział.

 

W rozmowie z LifeSiteNews Biggar stwierdził, że uważa iż powodem, dla którego został powołany, jest jego długotrwała praca związana z problematyką dobrowolnej eutanazji i wspomaganego samobójstwa, a w tych kwestiach prezentuje stanowisko zgodne z nauczaniem Kościoła.

 

Profesor Biggar został mianowany do Papieskiej Akademii Pro Vita na pięcioletnią kadencję.

 

Źródło: www.lifesitenews.com