Papież Franciszek upomniał się o nienarodzonych, chorych i starszych

by FUNDACJA JZN
W rozważaniu przed południową modlitwą „Regina Coeli” papież Franciszek wskazał, że styl życia chrześcijańskiego muszą wyznaczać nie słowa, ale czyny, a miłość bliźniego musi być stałym elementem naszego życia, a nie jedynie dodatkiem do niego. Upomniał się o osoby starsze, chore i nienarodzone dzieci.

 

Ojciec Święty przypomniał, że miłość Chrystusa nie jest powierzchownym uczuciem, ale przejawiającą się w życiu postawą serca. „Miłość urzeczywistnia się w życiu codziennym, w postawach, w działaniach. W przeciwnym wypadku jest tylko czymś złudnym” – mówił Papież.

 

„Dlatego właśnie jesteśmy wezwani, by strzec osób starszych jako cennego skarbu i z miłością, nawet jeśli stwarzają problemy ekonomiczne i trudności. Właśnie dlatego musimy udzielić chorym, nawet jeśli są na ostatnim etapie życia, wszelkiej możliwej pomocy – mówił Ojciec Święty. – Dlatego właśnie trzeba zawsze przyjąć dzieci, które mają się urodzić. Ostatecznie właśnie dlatego życie musi być zawsze chronione i miłowane od poczęcia do naturalnego kresu. To właśnie jest miłość.”

 

Źródło: gosc.pl oraz www.vaticannews.va

You may also like

Facebook