Papież pozdrawia uczestników Marszu dla życia w Paryżu

by FUNDACJA JZN
Papież Franciszek za pośrednictwem Nuncjusza Apostolskiego we Francji abp Luigiego Ventury przekazał pozdrowienia oraz słowa zachęty uczestnikom Marszu dla życia, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Paryżu.

Marsz dla życia w stolicy Francji odbędzie się po raz trzynasty. Inicjatywa jest podejmowana przez wiele organizacji, w tym również stowarzyszeń katolickich. W tym roku głównym tematem jest klauzula sumienia w zawodzie lekarskim. Nuncjusz w przekazanym przesłaniu odwołuje się do wyrażonego w ubiegłym roku przekonania Ojca Świętego, że wszelkie zło na świecie bierze początek w braku szacunku dla życia.

Fraciszek zachęca do nieustannego dawania świadectwa niezbywalnych wartości: godności człowieka oraz godności życia. Pomimo prób banalizacji aborcji – przypominają organizatorzy marszu – taki gest porusza sumienie społeczeństwa. Marsz jest zatem apelem do Francuzów, aby zdecydowanie respektowali prawo do życia, uznając również prawo do sprzeciwu sumienia, w sytuacji, gdy życie jest zagrożone.

Krzysztof Ołdakowski SJ
Źródło: vaticannews.va
Fot. Peter Potrowl / wikipedia.org

You may also like

Facebook