Papież w przychodni dla ubogich

/Papież w przychodni dla ubogich

Papież w przychodni dla ubogich

Wczoraj, późnym popołudniem Papież Franciszek odwiedził tymczasową przychodnię na placu św. Piotra. Powstała ona z myślą o potrzebujących w związku z przypadającym jutro Światowym Dniem Ubogich. Od ubiegłego poniedziałku codziennie od godz. 8.00 do 22.00 w ośmiu gabinetach lekarze różnych specjalności przyjmują za darmo bezdomnych i ubogich Wiecznego Miasta.

 

We wczorajszej wizycie Papieżowi towarzyszył abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, która zorganizowała tę przychodnię.

 

“Była to jedna z niespodzianek, które robi nam Papież Franciszek – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Fisichella. – Ojciec Święty od razu został powitany przez licznych ubogich, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami. Wszyscy zgromadzili się wokół niego. Papież każdego osobiście pozdrowił i wysłuchał. Niektórzy robili sobie z nimi selfie. Franciszek pozdrowił też wolontariuszy pracujących w przychodni. Myślę, że był to po prostu kolejny gest wielkiej solidarności i miłości chrześcijańskiej, której Papież chciał dać świadectwo”.

 

Krzysztof Bronk
Źródło: vaticannews.va
By | 2018-11-17T20:55:00+01:00 sobota, 17 listopada 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail