Papież weźmie udział w narodowej debacie o dzietności we Włoszech

/Papież weźmie udział w narodowej debacie o dzietności we Włoszech

Papież weźmie udział w narodowej debacie o dzietności we Włoszech

Papież Franciszek włączy się do narodowej debaty na temat dzietności we Włoszech. Weźmie udział w tak zwanych stanach generalnych zwołanych na 14 maja przez Forum Stowarzyszeń Rodzinnych i wygłosi przemówienie na rozpoczęcie obrad. Przewidziana jest obecność przedstawicieli rządu, szefa urzędu statystycznego, polityków różnych ugrupowań, a także przedstawicieli świata biznesu, sportu i kultury. 

Jak mówi przewodniczący Forum Gigi De Palo, Papież od razu przyjął skierowane do niego zaproszenie. Jest bowiem świadomy, w jak trudnym położeniu znalazły się dzisiaj Włochy.

„Oczekujemy, że Papież przedstawi nam swoją opinię, pamiętając, że dzietność nie dotyczy jedynie tych nielicznych dziś osób, które chcą mieć dzieci. Jest to kwestia, która dotyczy również tych, którzy nie chcą mieć dzieci. Bo nawet ten kto podejmuje decyzję, że dzieci mieć nie będzie, musi pamiętać, że jesteśmy jedną ludzką rodziną, że istnieje coś takiego jak solidarność międzypokoleniowa. Jeśli bowiem singel, który nie chce dzieci, a chce zachować godziwy poziom życia, chce mieć emeryturę czy darmową opiekę zdrowotną, to nieuchronnie musi wspierać politykę prorodzinną i starania o wzrost dzietności w naszym kraju. Tymczasem u nas kwestia dzietności stała się przedmiotem ideologicznych sporów.“

Krzysztof Bronk
Źródło: vaticannews.va
By | 2021-05-04T07:39:49+02:00 wtorek, 04 maja 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook