Papież: zaszczepienie się przeciw COVID-19 jest aktem miłości

by FUNDACJA JZN
„Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi” – podkreśla Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu zachęcającym do szczepień przeciwko koronawirusowi. W kampanię na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień włączyło się wraz z Papieżem sześciu kardynałów i arcybiskupów z obu Ameryk.

Kampania odbywa się pod hasłem „To zależy od ciebie” i promowana jest przez amerykańską organizację pozarządową Ad Council, która zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do nich. W swym przesłaniu Ojciec Święty podkreśla, że zaszczepienie się jest aktem miłości i krokiem ku bardziej świetlanej przyszłości.

„Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować. Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się, jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów – podkreślił w przesłaniu Ojciec Święty. – Jest również miłość społeczna i miłość polityczna, jest ona powszechna, zawsze pełna małych osobistych gestów miłości, zdolnych do tego, by przekształcać społeczeństwo i uczynić je lepszym. Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka. Przyczyńmy się takimi małymi gestami do lepszej przyszłości.“

Razem z Franciszkiem do kampanii na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień przyłączyło się sześciu kardynałów i arcybiskupów. Abp Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA wskazał, że straszliwa pandemia wywołała chorobę, śmierć i cierpienie na całym świecie. Wyraził nadzieję, że szczepionki będą dostępne dla wszystkich, a Bóg da nam łaskę stawienia czoła pandemii z wiarą. Z kolei kard. Carlos Aguiar Retes z Meksyku wskazał, że zapewnienie dostępu do szczepień jest przygotowaniem lepszej przyszłości do świata, w którym wszyscy są połączeni. Kard. Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu podkreślił, że wiele się jeszcze musimy nauczyć o tym wirusie, jedno jest jednak pewne: autoryzowane szczepionki działają i ratują życie. Kard. Claudio Hummes z Brazylii zauważył, że szczepionki mogą pomóc chronić rodzinę ludzką i są aktem miłości, szczególnie wobec najstarszych. Kard. Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru powiedział, że szczepienie to odpowiedzialność moralna, akt miłości wobec całej wspólnoty. Z kolei abp Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru apelował o zjednoczenie wszystkich narodów na rzecz promocji szczepień. Jak podkreślił, jest to gest odpowiedzialności za całą rodzinę ludzką.

Beata Zajączkowska
Źródło: vaticannews.va

You may also like

Facebook