Para Prezydencka na Dzień Matki: Macierzyństwo jest skarbem

by FUNDACJA JZN
Macierzyństwo jest skarbem; to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody – podkreślił prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w życzeniach z okazji Dnia Matki. Wyrazili też nadzieję, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój i kobiety będą bezpieczne.

Kancelaria Prezydenta RP opublikowała życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Matki.

„Prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia szczęścia i harmonii w życiu rodzinnym; dobrego zdrowia i pogody ducha, czułości i wsparcia ze strony dzieci oraz radości z ich sukcesów, a także spełnienia wszelkich osobistych planów i marzeń” – wskazał prezydent wraz z małżonką zwracając się do wszystkich matek w Polsce.

„Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, dobrych wzruszeń i rozmów oraz najpiękniejszych wspomnień” – dodali.

Wyrazili nadzieję, że przypadające w Polsce 26 maja święto – przyniesie kobietom „wytchnienie od trosk dnia codziennego”.

Podkreślili, że „macierzyństwo jest skarbem, który sam w sobie wynagradza wszelkie związane z nim trudy”.

„Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody” – zaznaczyła para prezydencka.

„Tej siły i związanej z nią nadziei życzymy Paniom w Dniu Matki” – dodali.

Para prezydencka zwróciła się także do kobiet, które przyjęły pod swój dach „gości z ogarniętej wojną Ukrainy, oraz matek, które wraz ze swoimi dziećmi znalazły w Polsce schronienie i pomocną dłoń”.

„Wierzymy, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój, że wraz ze swoimi najbliższymi znów zaznają Panie poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji” – podkreślił prezydent wraz z małżonką.

„Niech zawarte w ostatnich miesiącach przyjaźnie przyniosą polskim i ukraińskim rodzinom jak najwięcej radości i satysfakcji” – życzyli Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Źródło: prezydent.pl

You may also like

Facebook