W Parlamencie Europejskim odbędzie się dyskusja na temat medycznych, prawnych i etycznych aspektów dzieciobójstwa noworodków

by

W środę 13 kwietnia grupa EPP Working Group on Bioethics and Human Dignity oraz European Ideas Network przeprowadzą w Parlamencie Europejskim konferencję na temat  „Medycznych, prawnych i etycznych aspektów dzieciobójstwa noworodków”.

 

To jeszcze mało przebadany i znany problem, który dotyczy okrutnych działań mających miejsce w całej Europie – chodzi o zabijanie noworodków, które przeżyły aborcję. W wielu krajach europejskich zezwala się na aborcję po 20 tygodniu ciąży. Tymczasem już w 20-22 tygodniu życia prenatalnego dziecko może oddychać i jest zdolne przeżyć poza organizmem matki. W sytuacjach późnych aborcji, ponieważ pierwotnym zamierzeniem lekarzy, pielęgniarek jest skuteczne przerwanie ciąży, zwykle kiedy dziecko rodzi się żywe, personel zadaje śmierć już urodzonemu dziecku lub pozostawia je bez jakiejkolwiek opieki.

 

Podczas konferencji prelegenci będą mieć okazję, by przedstawić szczegóły tych niedopuszczalnej sytuacji oraz omówić problem w kontekście praw człowieka, aspektów psychologicznych i prawnych. Dr Claire de La Hougue i Gregor Puppinck z Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości opublikowali badania akademickie na temat późnych aborcji i dzieciobójstwa noworodków, zbierając prawne analizy i świadectwa. Przedstawili oni również Radzie Europy petycję przeciwko dzieciobójstwu wspartą głosami ponad 220 tys. obywateli europejskich.

 

W tym dniu Europejskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości przedstawi w Parlamencie Europejskim materiały filmowe pokazujące zeznania i świadectwa lekarzy i położnych, którzy brali udział w dzieciobójstwie noworodków oraz tych, którzy w różny sposób byli świadkami późnych aborcji. Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że dzięki odwadze tych lekarzy posłowie PE podejmą skuteczne działania w kwestii zmiany tej okrutnej rzeczywistości.

 

Conference on the 'Medical, Legal & Ethical Aspects of Neonatal Infanticide’ 

 

Źródło: eclj.org

You may also like

Facebook