Paryż – kilkadziesiąt tysięcy osób na Marszu dla Życia

/Paryż – kilkadziesiąt tysięcy osób na Marszu dla Życia

Paryż – kilkadziesiąt tysięcy osób na Marszu dla Życia

Jak podali organizatorzy 12. Marszu dla Życia, 40 tysięcy osób wzięło udział w niedzielnym pochodzie pro-life, który mimo deszczowej pogody przeszedł ulicami Paryża. Obrońcy życia manifestowali prawo do życia i godności człowieka sprzeciwiając się m.in. aborcji, in vitro i eutanazji.

 

Wydarzenie odbyło się w szczególnym dla Francji czasie. W kraju rozpoczyna się właśnie debata i prace nad ustawą o bioetyce z 2011 roku. Zmiany we francuskim prawie mogą dotyczyć rozszerzenia prawa do korzystania z metod wspomagania rozrodu dla samotnych kobiety czy par homoseksualnych, z także mają rozstrzygnąć się kwestie eksperymentów na embrionach.

 

 

 

 

 

W Marszu dla Życia wziął udział europoseł Marek Jurek, członek Komitetu Wykonawczego Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US.

 

 

Manifestację w obronie życia próbowały zakłócić proaborcyjne aktywistki z wymalowanymi na piersiach czerwonymi koszulkami i napisem „FEMEN”. Kobiety podchodziły z wiadrami do obrońców życia poczętego prosząc o „spermę dla lesbijek” – informuje Tvp.info.

 

By | 2018-02-08T23:34:58+01:00 poniedziałek, 22 stycznia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail