Paweł Domagała: „Weź nie pytaj” powstało, gdy dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży

/Paweł Domagała: „Weź nie pytaj” powstało, gdy dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży

Paweł Domagała: „Weź nie pytaj” powstało, gdy dowiedziałem się, że moja żona jest w ciąży

Muzyczny hit tego roku powstał, gdy jego autor dowiedział się, że jego żona jest w ciąży. „Ta piosenka jest odpowiedzią na zaskoczenie radości, które mnie dotknęło” – mówi Paweł Domagała, twórca hitu „Weź nie pytaj”.

 

„Ta piosenka powstała, bo dowiedziałem się, że Zuzka jest w ciąży. To była taka afirmacja, moje zaskoczenie radością” – mówił Paweł Domagała w programie „Kuba Wojewódzki”. Artysta po raz drugi został ojcem.

 

„W pewnym momencie poczułem, że wszystko mam. Nic tego w moim życiu nie zapowiadało, że będę w takim momencie w jakim jestem i nie wiem czy do końca sobie na to zasłużyłem. I poczułem ogromną radość. I ta radość była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Ta piosenka jest odpowiedzią na zaskoczenie radości, które mnie dotknęło” – mówił w programie Wojewódzkiego Domagała.

 

Fenomenu singla promującego album „1984″ Domagała nie do końca rozumie. „Cały szał na „Weź nie pytaj” mnie ominął, bo właśnie wtedy urodziło mi się dziecko” – mówił skromnie w Dzień Dobry TVN. Przyznał też, że początkowo utworem nie były zainteresowane żadne radiostacje. Sytuacja się zmieniła, gdy piosenka i teledysk zaczęły robić furorę w internecie. Do dziś „Weź nie pyta” w serwisie YouTube zostało odtworzone ponad 66 mln razy.

 

Z kolei w programie „Rezerwacja” zwrócił uwagę, że wielkie szczęście ukryte jest w codzienności. „Bycie bohaterem to jest bycie bohaterem codzienności, a nie robieniem co chwilę jakichś wielkich rzeczy i wielkich czynów. Staram się być bohaterem małych rzeczy i szczęścia szukam właśnie w małych rzeczach” – mówił w rozmowie z Katarzyną Janowską i podkreślał, że ważna jest wrażliwość, która pozwala zobaczyć magiczne rzeczy w codzienności.

 

„Codzienność jest magiczna, codzienność mnie inspiruje do działania, do życia, codzienność jest dla mnie czymś niebywałym” – mówił Domagała, a na pytanie dziennikarki o najbardziej magiczne rzeczy w życiu opowiada krótko: „Dzieci, żona – to jest jakiś odlot”.

 

nie chcę przygód

ja ciebie mam, ciebie mam

największą przygodę jaką zesłał mi Pan (Alleluja, Amen, Heja)

ja się nie nudzę, ja się tobą nie nudzę

codziennie od nowa cię kocham, no kocham

 

 

Kilka lat temu w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Paweł Domagała powiedział, że dla niego „wierność jest najważniejszym atrybutem męskości”. Do tego stwierdzenia odniósł się także teraz Kuba Wojewódzki. „To jest kwestia mojego rozumienia wolności. Taka wierność daje mi wolność. Miłość, to jest pewna decyzja, w której trwanie daje spokój, radość i wolność. Mogę sobie na więcej pozwalać w życiu” – odpowiedział Domagała.

 

nie chcę wolności

chcę miłości, miłości

wolności ja nie chcę, miłości tak dużo mi daj, weź no daj

 

Paweł Domagała urodził się w 1984 r. we Wrocławiu. Jest Absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie poznał swoją żonę – Zuzannę Grabowską. Mają dwie córki.

 

Fot. instagram.com/paweldomagala
By | 2018-11-26T14:31:52+01:00 poniedziałek, 26 listopada 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook