Paweł Ozdoba: Nie zgadzamy się na atakowanie rodziny i będziemy jej za wszelką cenę bronić

/Paweł Ozdoba: Nie zgadzamy się na atakowanie rodziny i będziemy jej za wszelką cenę bronić

Paweł Ozdoba: Nie zgadzamy się na atakowanie rodziny i będziemy jej za wszelką cenę bronić

Tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny chcemy bardzo mocno podkreślić nasze wartości chrześcijańskie. (…) Nie zgadzamy się na atakowanie rodziny i będziemy jej za wszelką cenę bronić – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w piątkowym wydaniu „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W najbliższą niedzielę ulicami Warszawy przejedzie Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie, którego tegoroczne hasło brzmi: „Wspólnie brońmy rodziny”, rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym [więcej tutaj].

– Marsz będzie miał dwa wymiary. Pierwszy: afirmujący rodzinę i małżeństwo, broniący prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy bardzo mocno podkreślić nasze wartości chrześcijańskie. Pokazać, że rodzina to wspaniała wartość, którą nikt nam nie może odebrać – zaznaczył Paweł Ozdoba.

– Drugi wariant dotyczy natomiast kwestii zagrożeń, czyhających na rodzinę. W ostatnim czasie widzieliśmy bardzo mocno radykalne wystąpienia aktywistów lewicowych. Oni wprost mówią, że chcą zniszczyć rodzinę. Nie tylko w formie pewnej idei, ale również – przemocy fizycznej. Chcemy publicznie mówić o tych zagrożeniach i oczywiście pokazywać wspólnie, jako obrońcy wartości chrześcijańskich, że nie pozwalamy na agresję lewicowych radykałów. (…) Nie zgadzamy się na atakowanie rodziny i będziemy jej za wszelką cenę bronić – dodał gość Radia Maryja.

Zdaniem prezesa Centrum Życia i Rodziny, dużym sojusznikiem lewicowej agendy, działającej na szkodę wartości rodzinnych, są zagraniczne koncerny.

– Mam tu na myśli np. popularną dziś platformę internetową Netflix. To jest codzienność młodego pokolenia, ponieważ mamy tu do czynienia z serwisem internetowym, który udostępnia różnego rodzaju filmy. Wiele z nich jest demoralizujących, zawiera elementy erotyki czy deprawacji. Mówi się wprost w publikacjach, które są tam dostępne, że świat LGBT jest czymś pozytywnym – zwrócił uwagę Paweł Ozdoba.

– Ludzie, którzy są zorganizowani w ruch LGBT, domagają się – jak sugerują filmy emitowane na Netflixie – wzajemnego szacunku i miłości. To absolutna nieprawda, ponieważ cała ideologia lewicowa oparta jest na fałszu i manipulacji. W zasadzie pod pozorem takiej „miłości” wtłacza idee, które są bardzo destrukcyjne dla rodziny. Jest to trudny rywal, bo balansuje on na poziomie koncepcji, które często są zasłanianie pod różnymi pozorami dobra – podkreślił rozmówca.

Finał Marszu dla Życia i Rodziny ulicami Warszawy zaplanowano pod kościołem pw. Świętego Krzyża, gdzie o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza św. dla uczestników manifestacji.

Organizatorem tegorocznego wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny. Więcej informacji można znaleźć [tutaj]. 

Całość rozmowy z Pawłem Ozdobą w programie „Aktualności dnia” można odsłuchać [w tym miejscu].

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-09-19T05:52:24+02:00 sobota, 19 września 2020|Pro-Life|

About the Author:

Facebook