Peru: „nie” dla tabletki „dzień po”

/Peru: „nie” dla tabletki „dzień po”

Peru: „nie” dla tabletki „dzień po”

Konferencja Episkopatu Peru zdecydowanie opowiada się przeciwko tzw. „doustnej antykoncepcji awaryjnej”, znanej też jako pigułka „dzień po”. W związku z decyzją sądu w Limie o jej darmowej dystrybucji w ośrodkach zdrowia biskupi w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej piszą, że domniemane dobro związane z użyciem tabletki nie przewyższa wartości poczętego życia.

 

Hierarchowie wskazują dalej na ideologiczne manipulacje, które dążą do przedefiniowania pojęcia początku życia, poczęcia i ciąży. Wyrażają także ubolewanie, że tam, gdzie tolerancja uważana jest za wartość, księża, lekarze i adwokaci katoliccy broniący życia i rodziny spotykają się z nietolerancją i uprzedzeniem. Nawet kiedy używają argumentów naukowych i prawnych, zarzuca się im odwoływanie się jedynie do wiary i nazywa fundamentalistami.

 

Peruwiańscy biskupi domagają się prawnej obrony życia poczętego. Wskazują też na sprzeczność orzeczenia dopuszczającego bezpłatną dystrybucję tabletek „dzień po” z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zakazującym państwu rozprowadzanie leków o właściwościach aborcyjnych.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2016-09-02T15:26:35+02:00 piątek, 02 września 2016|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook