Petycja w sprawie zagwarantowania rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia

by

Fundacja Jeden z Nas otrzymała informację o powstaniu petycji w sprawie zagwarantowania rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia, która w dniu 22 kwietnia 2016 r. została złożona do ministra zdrowia. Petycja jest apelem o podjęcie wysiłków zmierzających do sprowadzenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej etycznych szczepionek przeciwko różyczce, ospie wietrznej i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A.

 

Problem nieetycznych szczepionek został przedstawiony panu posłowi Tomaszowi Rzymkowskiego, który w dniu 12 lutego 2016 roku zgłosił interpelację do ministra zdrowia w sprawie zagwarantowania rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia. W interpelacji można przeczytać m.in., że „wśród szczepionek stosowanych w ramach obowiązkowego Programu Szczepień Ochronnych znajdują się od 2004 roku preparaty budzące sprzeciw sumień wielu rodziców, wytworzone w oparciu o komórki pochodzące z ciał dzieci, które straciły życie w wyniku aborcji. Chodzi tu o linie komórkowe MRC-5 i WI-38. Były one pobrane z płodów, które nie zmarły w okresie prenatalnym, lecz zostały poddane aborcji” (Interpelacja nr 1087).

 

Odpowiedzi na interpelację nr 1087 udzielił w dniu 18 marca 2016 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia pan Marek Tombarkiewicz –Odpowiedź na interpelację nr 1087

 

Sygnatariusze w wysłanej 22 kwietnia do ministra zdrowia petycji apelują „o legislacyjne gwarancje prawa rodziców do szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia” i apelują o „umożliwienie rodzicom korzystania ze szczepionek etycznych”. Treść wnoszonej petycji, załączamy poniżej.

 

Petycja w sprawie zagwarantowania rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia (PDF)

You may also like

Facebook